Aspirin Maskesi İle Kırışıklıklardan Kurtulun


Aspirin Maskesi İle Kırışıklıklardan Kurtulun

Yaş, stres, kozmetik ürünleri ve benzeri sebeplerden dolayı oluşan cilt kırışıklıkları için pahalı krem ve serumlar yerine evde doğal olarak hazırlanan maskeleri tercih etmek daha doğru bir seçimdir. İki veya üç malzeme kullanarak kolayca hazırlayacağınız bakım karışımları ile sağlıklı cilt yapısına kavuşmak mümkündür. Aspirin de bu doğal ve besleyici malzemelerden biridir. Aspirin ile hazırlayacağınız maskeler, cildinizin nem dengesini korurken, cilt sorunlarını da ortadan kaldırmaktadır.

Aspirin ve limon maskesi


Malzemeler;

  • 3 adet aspirin
  • 3 yemek kaşığı kadar limon suyu
 Nasıl uygulanır?
Aspirini limon suyunun içerisine koyarak tamamen çözülmesini bekleyin. Karışım yapışkan bir kıvam aldığında temizlemiş olduğunuz yüzünüze uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra su ile yıkayarak temizleyin.

Bal, yoğurt ve aspirin maskesi
Malzemeler;
  • 5 adet aspirin
  • 2 tatlı kaşığı yoğurt
  • 1/2 yemek kaşığı bal
Nasıl uygulanır? 
Aspirini parçalara ayırın ve diğer malzemeler ile iyice karıştırın. Öncelikle yüzünüzü temizleyin ve göeneklerinizi açın. Ardından karışımı cildinize karışımı uygulayın ve yarım saat kadar beklettikten sonra ılık su ile yıkayın.
Parça parça dökülen maske
Malzemeler;
  • 3 adet aspirin
  • Yarım çay bardağı ılık su
 Nasıl uygulanır?
Aspirini ılık su içerisinde eritin. Yapışkan bir kıvam aldıktan sonra temizlemiş olduğunuz yüzünüze uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra bol su ile durulayın.
Yazarımız
Diyet Rehberi

Yazarımızın şu ana kadar yayınlanmış 391 tarifi bulunuyor.

Kimler Neler Demiş?

1 Yorum - "Aspirin Maskesi İle Kırışıklıklardan Kurtulun"

Bildir
avatar
Fadime Arslan
Üye

Nasıl olacak