Demlenmiş Çayı Değerlendirmenin Yolları


Demlenmiş Çayı Değerlendirmenin Yolları

Demlikte kalan fazla çayı çöpe atmak yerine değerlendirebileceğimiz birçok alan bulunmaktadır. Artan çayı atmamanız gereken ve kullanacağınız durumlar…

Balık Kokusunu Yok Eder

Balık ayıkladıktan veya sarımsak, soğan soyduktan sonra ellerinizde istenmeyen ve rahatsız eden bir koku kalmaktadır. Bu kokuyu yok etmek için kalan demlenmiş çayları kullanabilirsiniz. Soğumuş olan çay ile ellerinizi yıkayın.

Pansuman Olarak Kullanılır

Mutfakta keskin bıçak ve rendeler kullanırken sık sık kazalar yaşanabiliyor ve parmaklarımızı kesebiliyoruz. Demlikte kalan çay ile doğa ve yararlı bir pansuman yapmak mümkündür. Küçük bir pamuk yardımı ile kesilen yere pansuman yapılabilir.


Göz Arpacığını İyileştirir

Gözünüzde çıkan, hem görünüm hem de sağlık açısından rahatsızlık veren arpacık ve çapaklanmalara karşı kalan çayları kullanabilirsiniz. Ilık veya soğumuş olan çay ve kulak pamuğu ile pansuman yapabilirsiniz.

Buzdolabı Kokusunu Yok Eder

Buzdolabında kalan, çürüyen veya kokulu besinlerin verdiği rahatsız edici ve ağır bir koku oluşması oldukça alıştığımız bir durumdur. Oluşan bu ekşimsi kokuyu yok etmek için dolabı temizledikten sonra küçük bir kase ile çay yerleştirin. Böylelikle kötü koku tamamen yok olacak ve oluşmayacaktır.

Ayak Sağlığını Korur

Sabahtan veya geceden kalan çayı ılık su ile karıştırarak ayaklarınızı içerisinde bekletin. Bu işlem gün içerisinde yorulan, su toplayan veya sertleşen ayaklarınızı dinlendirmiş olacaksınız.

Uçuk Tedavisi


Dudaklarda çıkan ve acı veren uçuklara pamuk ile çay sürün.

 

Yazarımız
Diyet Rehberi

Yazarımızın şu ana kadar yayınlanmış 391 tarifi bulunuyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

Bildir
avatar