Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri Sitesi2017 Yılının Kilo Verdiren En Popüler Yiyecekleri


2017 Yılının Kilo Verdiren En Popüler Yiyecekleri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


2017 Yılının Kilo Verdiren En Popüler Yiyecekleri

Diyet ve sağlık açısından zaman zaman popüler olan besinler arasında 2017 yılında da farklı isimler yer alıyor.
Jack Meyvesi
Tayland ve çevresinde üretilen Jack isimli meyve, obezite ile savaşırken, iltihap söktürücü etkisi ile de gündemde yer alıyor. C vitamini ve antioksidan açısından oldukça zengin bir besin olan Jackfruit, bağışıklık sistemi için büyük bir yarar sağlıyor. Kan dolaşımını açısından etkili bir yiyecek olan bu meyve çeşidi, saç yapısını güçlendirerek dökülmeleri önlüyor.
Hindistan Cevizi Suyu
Son dönemlerin diyet listelerinde giderek artan meyve sularının başında Hindistan Cevizi geliyor. Sindirim ve bağışıklık sistemi, cilt ve hücreler için oldukça faydalı bir besin olan Hindistan Cevizi, 2017 yılında en fazla meyva suyu olarak tüketilecek.

Kaktüs Suyu
Güney ülkelerinde yetişen bitkiler, gündemdeki yerini koruyarak sağlık açısından olan faydaları ile dikkat çekiyor. Kaktüs de bu bitkiler arasında yer alarak, diyet listelerinde yer alıyor. Ancak yalnızca suyu tüketilebilen bu bitki, kolesterol seviyesini düşürüyor ve ayrıca yarattığı tokluk hissi ile kilo vermeye yardımcı oluyor.
Deniz Yosunu
Deniz yosunu, az kalorisi ve zengin besin kaynakları ile kilo vermeye yardımcı oluyor. Kalsiyum ve demir bakımından oldukça zengin olan deniz yosunu, yemeklerdeki yerini alıyor. Kızartma, çorba ve sebze yemeklerinde kullanılan yosun, kilo kontrolünü sağlıyor.Çiğ Balık Salatası
Çiğ balık salatası, birçok restaurant menüsünde yer alan zengin besin kaynaklarına sahip soğuk mezelerden biridir. İçerisinde çiğ olarak tüketilebilen balık parçaları, yeşillik ve soslar bulunuyor.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?