Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri Sitesi20’li Yaşlar için Cilt Bakımı Önerileri


20’li Yaşlar için Cilt Bakımı Önerileri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


20’li Yaşlar için Cilt Bakımı Önerileri

Cilt bakımı her yaşta dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Daha sağlıklı ve genç bir cilde sahip olmak için çeşitli yöntemlerle cilt bakımı yapmanız gerekmektedir. Özellikle de 20’li yaşlardan itibaren cilt bakımına ciddi oranda önem vermelisiniz.

20’li Yaşlarda Cilt Bakım Aşamaları

Sabah akşam olmak üzere günde iki defa cildinizi derinlemesine temizleyin. Sabunsuz olarak cilt tipinize uygun maske ya da temizleme ürünleri ile bu işlemi uygulayın. Ardından da uygun bir tonik kullanarak cildi toksik maddelerden arındırın. Bu işlemlerin cilt üzerindeki gözenekleri sıkılaştırır. Sonrasında da cildinize uygun bir nemlendirici uygulayın.


Yağlı ciltler için haftada bir defa, kuru ciltler için ise haftada 2 defa peeling uygulaması önerilmektedir. Cilt tipinize uygun bir peeling tarifi ile siyah noktalar ve ölü derilerden kurtulabilirsiniz. Ayrıca, cildinizin daha yumuşak olmasını da sağlamaktadır. Özel günlerde cildinize canlandırıcı serumlar uygulamanızı öneriyoruz. Canlandırıcı serumlar ile cildin ışıl ışıl parlamasını sağlarsınız. Göz çevresi bakımını da aksatmadan düzenli olarak yapmalısınız. Bu sayede kırışıklık oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Aryca bir kez derinlemesine cilt bakımı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz. Makyajla asla uyumamanız gerekiyor. Özellikle de göz çevrenizi iyice temizleyip uyumalısınız. Katkat fondöten ve pudra kullanarak makyaj yapmanızı asla önermiyoruz. Bunun yerine sadece göz ve dudaklarınıza makyaj yapmanız ideal olacaktır.Çok abartılı renkleri tercih etmek yerine doğal tonları tercih etmelisiniz. Kaş bakımına ve kaç maskelerine de önem verin. Çeşitli vitaminler içeren yağlar ile kaş bakımı yapmanızı tavsiye ediyoruz. Kaş aldırma konusunda da uzman kişilerden yardım almalısınız. Vücut peelingi de banyo ve duş sırasında önem arzetmektedir. Duş sonrasında ise mutlaka nemlendirici kullanarak cildin nemini dengelemelisiniz. Yaş ve kış mevsimini ayırt etmeksizin güneş kremi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?