Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri Sitesi4 Adımda Vücut Çatlaklarına Son


4 Adımda Vücut Çatlaklarına Son

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


4 Adımda Vücut Çatlaklarına Son

Bacak, karın, kalça ve kollarda oluşan çatlaklar, kadınların en can sıkıcı problemlerinden biridir. Kilo değişimleri, sağlıksız beslenme, cildin kuruması gibi etkenlerden dolayı vücudun belirli bölgelerinde çatlaklar meydana gelmektedir. Görünüm açısından rahatsız edici olan bu çatlakları ortadan kaldırmak veya yenilerinin oluşmasını önlemek mümkün.

Çatlak oluşumunda etkili olan faktörlerin başında, vücudun yeterince su almaması ve kurumasıdır. Çatlak oluşumunu engellemek için öncelikle günlük olarak yeterli düzeyde sıvı alınmalıdır. Günde 2 buçuk litre su ve doğal bitki çayları cilt kuruluğunu ve çatlakları önlemek için yeterlidir.

Vücutta oluşan çatlakları azaltmak veya önlemek için her gün düzenli olarak nemlendirilmesi gerekmektedir. Bebek yağı, doğal bakım yağları ve nemlendirici kremler, çatlaklar ile savaşarak azalmasını ve önlenmesini sağlamaktadır. Her duştan sonra vücut iyice nemlendirilmeli, duş alınmadığı zamanlarda da bakım yapılmalıdır. Bakım yağları ve kremleri eczanelerden, doktor tavsiyesi veya güvenilir markalardan alınabilmektedir.


Çatlaklar, cildin gerilmesinin ardından yırtıkların oluşması ile meydana gelmektedir. Ani kilo artışları veya kilo verme sonucunda vücudun gerginliği değişir ve çatlaklar oluşur. Bu nedenle kilo verme ve alma süreçleri uzun süreli olmalı ve ani kilo değişimlerinden kaçınılmalıdır.

Düzenli olarak egzersiz ve spor yapmak, sağlıklı bir cilt için önemlidir. Çatlak oluşumunu engellemek içi haftada en az 2 veya 3 kez egzersiz yapılmalıdır. Spor yapmaya vakti olmayan bireyler ise yürüyüş ve bisiklet gibi basit ve kısa süreli egzersizler yapabilir.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?