Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri Sitesi500 Kalorilik Çok Hızlı Zayıflama Diyeti (Sadece 3 Gün)


500 Kalorilik Çok Hızlı Zayıflama Diyeti (Sadece 3 Gün)

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4.4
(7)


500 Kalorilik Çok Hızlı Zayıflama Diyeti (Sadece 3 Gün)

Diyet yaparken yediğimiz her şeyin kalorisine dikkat etmemiz gerekiyor. Kadınların günlük alması gereken toplam kalori miktarı 1700 ile 2000 arası değişmektedir. Erkeklerin ise 2000-2500 olmalıdır. Bazı yediğimiz yağlı, şekerli ve aşırı tuzlu yiyecekler ile bu miktarı çokça aşabiliyoruz. Sonucunda da vücudumuzda bölgesel yağlanma meydana gelmektedir. Fazla kalori tüketimi her zaman çok doyurucu olmayabilir. O yüzden tokluk hissetmeden günlük 2-3 çikolata ile maksimum kaloriyi doldurmak çok basittir. Sonrasında da yediğiniz herşey vücudunuzda erimeden kalacaktır. Bu yüzden günlük maksimumum kalori alım miktarına çok dikkat etmelisiniz.

Bu diyet listesinde sizlere gün boyunca yalnızca 500 kalori aldırıyoruz. 500 kalori alarak geriye kalan kalori miktarlarını vücudumuzdan zayıflatmış oluyoruz. Kolay ve hızlı zayıflamak için günlük 500 kalorilik diyetler idealdir. Ancak, bu diyetler şok diyet yerine geçtiği için maksimum 3 gün uygulanmalıdır. 3 günden sonra sağlık problemlerine yol açabilir. Acil zayıflamanız gerekiyorsa 3 günlük bu diyet listesiyle birkaç kilo verebilirsiniz.


500 Kalorilik Diyet Programı

Diyet Kahvaltı

1 adet elma tüketmelisiniz, yanında da 200 gram yoğurt tüketin.

Öğle YemeğiIzgara Tavuk Göğsü ile birlikte Salata tüketmelisiniz.

Akşam Yemeği

Çok az zeytinyağı ile Kızarmış Kabak yanında da Peynir ile Domates (1 porsiyon)

Dikkat Etmeniz Gerekenler

Öncelikle, bu diyetin yalnızca üç gün uygulanması gerektiğini tekrar etmek istiyoruz. Diyette tüketeceğiniz yoğurt ve peynir az yağlı ya da yağsız olmalıdır.

Oldukça etkili ve faydalı olan bu diyet ile üç günde çok fazla zayıflayabilirsiniz. Tabi bunun için takviyeler gereklidir. Örneğin, asansör yerine merdiven kullanın. Günlük 30 dakika yürüyüş yapın. Evde çeşitli egzersizler uygulayın. Bol bol su tüketin. Bu diyet sonrasındaki günlerinizde porsiyonlarınızı küçültün. Mesela büyük servis tabakları yerine, pasta tabaklarını çıkarın. Pasta tabağı boyutlarında porsiyonlarla yemek tüketin. Böylece kilonuzu kontrol altında tutabilirsiniz. Yemekleri pişirirken eser miktarda yağ kullanın. Tuz ve şekeri hayatınızdan çıkarın. Tabii ki unlu mamülleri de. 

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4.4 ( Oylayan kişi: 7 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?