Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri Sitesi7 yaşındaki Yağmur’a cinsel istismarda bulunup başını taşla ezerek öldüren sanığa ‘iyi hal’ indirimi yapıldı


7 yaşındaki Yağmur’a cinsel istismarda bulunup başını taşla ezerek öldüren sanığa ‘iyi hal’ indirimi yapıldı

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4.4
(7)


7 yaşındaki Yağmur’a cinsel istismarda bulunup başını taşla ezerek öldüren sanığa ‘iyi hal’ indirimi yapıldı

7 yaşındaki Yağmur'un başını taşla ezerek öldüren sanığa 'iyi hal' indirimi ile 35 yıl hapis


Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde, kaybolduktan 2 gün sonra mısır tarlasında cansız bedeni bulunan Yağmur Özaydın’ı (7) başını taşla ezerek, öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Yusuf Bayluğ, ‘iyi hal’ indirimiyle 35 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Diğer sanık U.B.’nin ise beraatine hükmedildi.İlkokul 1’inci sınıf öğrencisi Yağmur Özaydın, iddiaya göre, 15 Kasım 2012 tarihinde Taşlıyaylak Mahallesi’nde kayboldu. Eve gelmeyen ve ailesinin ihbarı üzerine güvenlik güçleri tarafından aranan Özaydın, 2 gün sonra mısır tarlasında yarı çıplak halde, başı taşla ezilerek, öldürülmüş bulundu.

Soruşturma başlatan güvenlik güçleri, cinayetin ardından mahalleden taşınan Yusuf Bayluğ ile kardeşi U.B.’yi, 2013 yılının Aralık ayında Bursa’da gözaltına aldı.Adliyeye sevk edilen 2 kardeş, ‘canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürme’ ve ‘çocuğun cinsel istismarı’ suçlarından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

DELİL YETERSİZLİĞİNDEN BERAATLERİNE KARAR VERİLMİŞTİ

Ancak 2 kardeş, 7 ay sonra yargılandıkları duruşmada tahliye edildi. Devam eden davada, 2016 yılında ise mahkeme heyeti, kardeşlerin delil yetersizliğinden beraatine karar verdi.


ÇOCUĞUN AİLESİ YARGITAY CEZA DAİRESİ’NE BAŞVURDU

Cinayete kurban giden çocuğun ailesinin avukatları, kararın usül ve yasaya aykırı olduğunu belirterek, bozulması için Yargıtay Ceza Dairesi’ne başvurdu.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4.4 ( Oylayan kişi: 7 )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?