Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiAcıkmayı Geciktiren Besinler


Acıkmayı Geciktiren Besinler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Acıkmayı Geciktiren Besinler

Gün içerisinde yediğimiz şeker ve tuz oranına yüksek besinler, kan şekerimizin düşmesini sağlayarak acıkmamıza sebep olmaktadır. Özellikle de sabah kahvaltısında doğru besinlerin tüketilmemesi, tüm gün boyunca sağlıksız ve bol kalorili yiyeceklerin tüketimine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle sabah ve akşam arasında geçen tüm öğünlerde doğru besinleri tüketmek ve yeterli düzeyde yemek oldukça önemlidir. Kan şekerini düzenleyerek acıkmayı geciktiren besinler ile daha sağlıklı ve az kalorili bir yeme düzeni mümkündür.

Çabuk Acıkmayı Önleyen Besinler Nelerdir?

1- Yumurta

Yumurta, yüksek oranda protein içeriğine sahip olması ile sabah kahvaltılarında tüketilmesi gereken en önemli besinlerden biridir. Haşlanmış yumurtanın diğer besinlere göre daha uzun süre tok tuttuğu ve kan şekerini düzenli seviyede tuttuğu kanıtlanmıştır.

2- Peynir

Süt ürünleri protein ve kalsiyum bakımından oldukça önemli besinlerdir. Özellikle de peynir, içerisinde bulunan besin kaynakları ile uzun süre tok tutmaktadır. Sabah kahvaltısında veya ara öğünlerde salata ile birlikte tüketilebilir.
3- Çorba

Çorba çeşitleri, öğünlere başlamadan tüketildiğinde tok tutması ile daha sağlıklı ve az yemek yemeyi sağlamaktadır. Ayrıca içerisinde bulunan baklagiller, baharat ve et çeşidi, çorbanın oldukça doyurucu ve yararlı olmasını sağlamaktadır.

4- Yulaf 

Yulaf, içerisinde bulunan lif oranının yanı sıra glisemik indeksi de oldukça düşük olan besinlerden biridir. Sabah kahvaltısında ve ara öğünlerde süt veya yoğurt ile birlikte tüketilen yulaf, doyurucu içeriği ile birlikte uzun süre tok kalmayı sağlamaktadır.

5- Kuru YemişlerKuru yemiş çeşitleri içerisinde şeker bulunmaması ile oldukça doğal ve sağlıklı besinlerdir. Doymuş yağ oranları ile uzun süre tok tutmaktadırlar.

 

 

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?