Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiAğda Yaparken Uygulayabileceğiniz 5 Pratik Teknik


Ağda Yaparken Uygulayabileceğiniz 5 Pratik Teknik

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Ağda Yaparken Uygulayabileceğiniz 5 Pratik Teknik

Bayanların gelmesini belki de en istemediği günlerdir ağda günleri. Eğer lazer ile işim olmaz ve güzelliğimden de vazgeçmem, her daim tertemiz olmalıyım diyorsanız, bu acılı işi de çekmek zorundasınız demektir. Koltuk altı, bikini bölgesi derken uzayıp giden zahmetli bir süreç olabiliyor bazen ağda. Ama ne yazıkki bu bakım düzenli olarak yapılmak zorunda. Daha pürüzsüz bacaklara sahip olmak, temiz gezmek herkesin isteğidir. Elbette ağdayı da yaparken dikkat etmek gereken bazı önemli noktalar var. İşte bakımını önemseyen bayanlar için ağda yapmanın en önemli 5 noktası.

Bölgesel Temizlik
Ağdaya başlamadan önce ağda yapacağınız bölgeyi mutlaka yıkayın. Çünkü temiz ciltte tüylerin ağdaya yapışması daha kolay olacaktır. Ayrıca ter, yağ ve kir, ağdayı zorlaştıran etkenler olduğu için, ağda öncesi yaptığınız yıkama veya banyo işlemi, işinizi daha da kolaylaştıracaktır.


Ağda Uygulama Yönü
Ağda yapan birçok bayanın yaptığı en önemli hatalardan biri, ağda yönünün yanlış belirlenmesidir. Mesela tüyleri aşağı bakan birçok bayan, ağdayı yukardan aşağı sürmektedir. Halbuki bu yanlış bir uygulamadır. Ağdanın tüy köklerine sağlam bir şekilde nüfus edebilmesi için, ağda ve tüy yönünün aynı olması gerekmektedir.

Ağda Bezi Çekme Yönü
Öncelikle bilinmesi gereken nokta kullanılan ağda bezlerinin ebatları aşırı büyüklükte olmamalıdır. Bir an önce bitsin de kurtulayım mantığı, daha çok acı çekmenizden başka bir işe yaramaz. Bezin çekme yönü de tüylere ters yönde olmalı ve tek seferde hızlı bir şekilde çekilmelidir. Böylelikle acı minimuma indirgenmiş olur.

Ağda Sonrası Kişisel Bakım
Cildinizde ağda sonrası bir yanma hissedersiniz. Aynı zamanda hassas bir cilt yapınız varsa, bu bölgeye mutlaka içeriği yoğun bir krem kullanmalısınız. Ağda, uygulandığı bölgede kuruluk da meydana getirebilir. O yüzden vücut kremi veya bebek pişik kremleri ile yapılan takviye, hem acı hissiyatını azaltır, hem de kuruluğu ortadan kaldırmış olur.

Batık Tüylere Çözüm
Batık tüyler hanımların dertli olduğu başka bir nokta. Bunun olmasını engellemek istiyorsanız eğer, ağdanın bir gün sonrasında, ağda yaptığınız bölgeleri banyo keseniz ile ovalayabilirsiniz. Diğer bir seçenek ise peeling. Yine bu bölgelere uygulayacağınız peeling de batık oluşumunu önleyecektir.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?