Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiAğız Kokusunu Yok Etmek için Bitkisel Kür Tarifi


Ağız Kokusunu Yok Etmek için Bitkisel Kür Tarifi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Ağız Kokusunu Yok Etmek için Bitkisel Kür Tarifi

Ağız kokusunun bir çok nedeni olmaktadır. En belirgin nedenleri de bademcik iltihaplarıdır. Bademcik iltihabı olanların sabah uyandıklarında ağızlarında ağır bir koku olur. Dişleri fırçaladıktan sonra bu koku biraz olsun hafiflemektedir ancak, tamamen yok olmaz. Kahvaltı ettiklerinde de nispeten yok olur. Bunun nedeni de gece uyurken oluşan boğaz iltihabının, kahvaltıda yenilen besinlerle birlikte sürüklenip taşınmasıdır. Gün içinde aç kaldığınızda ve gece uyuduğunuzda bu boğaz iltihabı yeniden oluşur ve kokuya neden olur. Boğaz iltihabından kaynaklanan ağır kokuyu tamamen hayatınızdan çıkarmak için aşağıda yer verdiğimiz kürü uygulamanızı öneriyoruz. Profesör doktor İbrahim Saraçoğlu’nun tarifi olan bu kür ile kötü ağız kokusunu hayatınızdan çıkarmış olacaksınız.


Her gün, ağız temizliğinizi yaptıktan sonra bu kürü gargara olarak uygulamalısınız. Gargara olarak uygulanan bu kür, ağızda bakteriler oluşmasını engellemektedir. Bununla birlikte kötü koku oluşumuna da güçlü bir engelleyicidir. Hazırladığınız bu kürü 3 gün boyunca lavabo rafınızda tutabilirsiniz. Lavaboya her girdiğinizde uygulamanızı öneriyoruz.

Ağız Kokusu Oluşumunu Engelleyen Kür Tarifi

1 su bardağı kadar suyun içine 1 tatlı kaşığı kadar adaçayı bitkisi atıp kısık ateşte demlenmesini sağlayın. Bu işlemi yaparken kabın ağzını kapatmalısınız. Demelenme tamamlandığınızda bitkiyi suyun içinde çıkarın. Bu işlemi süzerek yapabilirsiniz. Bu tarifteki ölçü bir günlük kür içindir. Günde iki üç defa bu kür ile ağzınıza gargara yapmalısınız. 1 ay boyunca bununla birlikte güç içinde adaçayı içmeniz de önerilmektedir. Ağızda oluşan bakterileri tamamen engellemek için düzenli olarak bu adaçayı gargarasını hayatınıza dahil etmelisiniz. Ağızda oluşan bakteriler ve kötü kokudan tamamen kurtulmak için çok güçlü bir etkisi olduğunun altını çizmek isteriz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?