Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiAkne İzlerini Gidermek için Meyveli Pamuk Maskesi


Akne İzlerini Gidermek için Meyveli Pamuk Maskesi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Akne İzlerini Gidermek için Meyveli Pamuk Maskesi

Akne problemi, ergenlik döneminden itibaren her yaşta başımıza gelebilen bir cilt sorunudur. Cilt yüzeyinde oluşan aknelerin giderilmesi için bir çok farklı yöntemler denenmektedir. Bir çok krem ve ilaç işe yaramazken, doğal kürlerden ise şifa sağlanabilmektedir. Akne problemlerinin en can sıkıcı sorunu da kuruduktan sonra bıraktıkları izlerdir. Akne izleri, genellikle sivilcelerin sıkılmasından dolayı oluşuyor. Bir çok kişi, cildinde oluşan akne ve sivilceleri dayanamayıp tırnağı ile sıkmaktadır. Bu durumun ne kadar tehlikeli olacağı söylense de yapmaktan alıkonulamaz. Akne izlerinin oluşmasına neden olan bu problemden kurtulmak için de aşağıda yer verdiğimiz meyve maskesini uygulayabilirsiniz. Cilt bakımı ve cilt sağlığı için doğanın mucizelerinden faydalanmanızı her zaman önermekteyiz. Bu içerikte yer verdiğimiz maske tarifi de, doğanın bir mucizesi olarak nitelendirilebilir.


Akne izlerini yok etmek için meyve maskesi yapımı

Mandalina ile hazırlanan bu maske sayesinde, hem aknelerden hem de akne izlerinden kurtulabileceksiniz. Akne tedavisine başlarken, bilmeniz gereken en önemli nokta ise; koyu lekelerin daha uzun sürede yok olduğudur. Lekelerden tamamen kurtulana kadar maske uygulamasına devam etmeniz gerekiyor. Akne izlerinin daha fazla oluşmaması için, cildinizde çıkan sivilceleri kesinlikle sıkmayın. Doğal kürler uygulayarak daha kısa sürede kuruyup dökülmelerini sağlayabilirsiniz.

Mandalina gibi narenciye ürünleri ile yapılan maskelerin her biri; cildin güzelleşmesi, tazelenmesi ve saçlarınızın da nemlenmesini sağlamaktadır.

Akne tedavisi için maske tarifiMandalina, limon, greyfurt gibi temin edebileceğiniz narenciye ürünlerinin dış kabuğunu soyun.
Kabukların üzerine kaynar su döküp bir gece boyunca bekletin.
Sabah uyandığınızda bu su içine bir miktar pamuk koyup emilmesini sağlayın.
Cildinizi ıslatın ve bu pamuğu yüzünüze yerleştirip bir süre bekleyin. Ardından da durulayın.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?