Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiAkneler için 5 Adımda Kolay Çözüm Yolları


Akneler için 5 Adımda Kolay Çözüm Yolları

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Akneler için 5 Adımda Kolay Çözüm Yolları

Akneler çoğumuzun korkulu rüyası olabilmektedir. Hemen hemen herkesin belli bir dönem akne problemi ortaya çıkabilmekte ve bu oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Bu nedenle de akne ile savaşmanın yollarını bulmak son derece önemli bir hale gelmektedir. Peki bu can sıkıcı aknelerle nasıl savaşabiliriz hadi gelin buna bir göz atalım.

Cilt Temizliği En Önemli Nokta

Akneler ile gireceğiniz savaşta elinizi güçlendirecek en önemli şey günlük cilt temizliğinizi aksatmadan düzgün bir şekilde yapabilmenizdir. Sabah ve akşam olmak üzere en az günde iki kez cildinizi nemlendirici bir cilt temizleme ürünü veya sabunu ile yıkamanızda yarar var.


Doğru Krem Seçimi

Ciltte akneye neden olan unsurlardan biri yanlış krem veya makyaj ürünlerinin kullanılıyor olmasıdır. Örneğin yağlı cilt yapınız varsa yağlı bir krem kullanımınız sizin için tam bir felaket olabilir. Bu nedenle öncelikle cildinizi iyi tanımalı ve doğru bir krem tercih etmelisiniz.

Yağlı Yiyeceklerden Uzak DurunYağlı yiyeceklerin ya da cips, çerez gibi abur cubur ürünlerin fazlaca tüketimi yine akneye neden olan sebepler arasında sayılmaktadır. Bu nedenle bu tarz yiyeceklerden uzak durarak cildinizde akne oluşumunu engelleyebilirsiniz.

Maskeler

Eğer Akneye meyilli bir cilt yapınız varsa çeşitli akne kurutucu maskeler yardımıyla cildinizde akne oluşumunu azaltabilir ya da tamamen durdurabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz basit ve doğal maskelerin yanı sıra, medikal ürünlerle de akne oluşumunu engellemeniz mümkündür.

Günlük Hayatta Makyajdan Kaçının

Akne problemi olanların yaptığı en büyük hataların başında akne görünümünü azaltabilmek adına makyajdan medet ummak gelmektedir. Aksine eğer akneli veya akneye meyilli bir cildiniz varsa, günlük hayatta olabildiğince makyajdan uzak durarak cildinizin nefes almasını sağlamanız gerekmektedir.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?