Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiAnne Sütünü Arttıran Geleneksel Yöntemler


Anne Sütünü Arttıran Geleneksel Yöntemler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Anne Sütünü Arttıran Geleneksel Yöntemler

Anne sütünü arttırma konusunda bilimsel araştırmalarla birlikte, gelenceksel deneyimler de önemlidir. Yüzyıllardır uygulanan bu yöntemler ile anne sütünün arttırıldığı gözlemlenmiştir.

Siyah Susam: Kalsiyum ve demir bakımından zengindir. Anne sütünü arttırmak için oldukça faydalı olduğu düşünülmektedir. Bakır gibi farklı mineraller de içermektedir.

Kimyon: Doğum sonrasında anneyi güçlendirmek ve süt üretiminin arttırılması için tüketilmesi önerilmektedir. Demir minerali açısından oldukça zengindir.

Arpa: Pilav ya da çorba yapımında kullanılabilir. Anne sütünün arttırdığı düşünülmektedir. Geleneksel kitleler tarafından yüzyıllardır tercih edilmektedir. Özellikle de arpa ile rezene kombinasyonunun sütün kalitesini yükselttiğine inanılmaktadır.


Fesleğen: Sindirim sisteminin düzenlenmesine katkı sağlar. Sakinleştiricidir. Bunlara ek olarak güçlü bir K vitamini kaynağıdır. Yemeklerde ya da çay olarak tüketebilirsiniz.Yeşil Sebzeler: Hem vitamin hem de mineral kaynağı olan fasulye, ıspanak, pancar yaprağı ve kuşkonmaz türündeki sebzeler ile anne sütü artırılabilir. Aynı zamanda sindirim sisteminin çalışmasına da yardımcı olmaktadırlar.

Kırmızı ve Turuncu Sebzeler: Bu sebzeler yüksek miktarda beta karoten içermektedir. Özellikle de havuç, tatlı patates, pancar gibi sebzelerin anne sütü kalitesini arttırdığı düşünülmektedir.

Sarımsak: Emziren anneler genellikle sarımsağı tüketmek istemez. Bunun nedeni olarak da bebeklerinin sarımsak kokusunu sevmeyeceğini düşünürler. Ancak, gerçek böyle değildir. Sarımsak, anne sütünün kalitesini arttırır ve bebeğin daha uzun süre süt emmesini sağlar. Hem bebeğin hem de annenin iştahını açar.

Yulaf: Lifler, demir ve kalsiyum açısından oldukça zengindir. Yulaf tüketen annelerin daha iyi bir emzirme deneyimi yaşadığı bilinmektedir. Yulafı püre olarak tüketebilir ya da sütün ve meyvelerin içine katabilirsiniz.Yağlar: Keten tohumu yağı, zeytinyağı ve susam yağı gibi sağlıklı yağlar da emzirme deneyimini güçlendirir. Aynı zamanda annenin enerjisini de arttırmaktadır.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?