Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiAra Öğünlerin Olmazsa Olmaz Besinleri


Ara Öğünlerin Olmazsa Olmaz Besinleri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Ara Öğünlerin Olmazsa Olmaz Besinleri

Sağlıklı bir beslenme düzeni ve diyet için en önemli unsurlardan biri ara öğünler oluşturmaktır. Ana öğünler kadar önem taşıyan ara öğünler, sindirim sisteminin sürekli olarak çalışmasını sağlarken, vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi de üretmektedir. Bu nedenle her gün 3 ara öğün oluşturulmalıdır. Ara öğünler ana öğünlerden farklı olarak yemek çeşitlerini içermez. Sağlıklı atıştırmalık çeşitleri, ara öğünlerin önem taşıyan besin değerlerini karşılamaktadır.

Ara Öğünlerde Olması Gereken Besinler Nelerdir?

Meyve Çeşitleri

Meyve çeşitleri, doğal şeker içerikleri ile kan şekerini düzenleyerek açlık hissini bastırmaktadır. Bu nedenle gün içerisinde bir porsiyon meyve tüketilmesi hem besin değerleri hem de metabolizma için oldukça faydalıdır.

Kuru Yemişler

Fındık, badem ve ceviz içi gibi kavrulmamış kuru yemişler, omega 3 yağları bakımından oldukça zengindir. Uzun süre tok tutan kuru yemiş çeşitlerini yoğurt veya meyve salataları ile birlikte tüketebilirsiniz.
Kuru Meyveler

Ara öğünlerde, taze meyveler yerine kuru meyve çeşitlerini de tercih edebilirsiniz. Sindirim sistemini hızlandıran kuru meyveleri, yoğurt ve kefir içerisine ekleyebilirsiniz.

Süt ve Süt Ürünleri

Yoğurt, süt ve kefir gibi ürünleri, gün içerisinde tüketerek hem sağlıklı hem de formda kalabilirsiniz. Her gün düzenli olarak bir porsiyon tüketmeye özen gösterin.

Yulaf Ezmesi

Lif içeriği yüksek olan yulaf ezmesi, sindirim sistemini hızlandırmanın yanı sıra tok tutma özelliği ile de oldukça önemlidir. Yoğurt, kefir veya sütün içerisine iki yemek kaşığı ekleyerek tüketebilirsiniz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?