Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiAyak Mantarını Geçiren Mucizevi Karışım Tarifi


Ayak Mantarını Geçiren Mucizevi Karışım Tarifi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4
(1)


Ayak Mantarını Geçiren Mucizevi Karışım Tarifi

Ayak mantarı için mucize niteliğinde bir karışım tarifini sizlerle paylaşıyoruz. Ayak mantarı, deri üzerinde görülen kaşıntı, kızarıklık, sulanma ve su dolu kabarcıklar ile birlikte tırnak rengindeki değişimlerin oluşmasıyla ortaya çıkar. Tinea Pedis olarak adlandırılan bu tırnak mantarından kurtulmak için doğal malzemelerden faydalanabilirsiniz. Tırnak mantarına iyi gelen ve tırnak mantarını geçiren doğal bir krem hazırlayarak bu beladan kurtulabilirsiniz.

Ayak Mantarı Nedir?

Ayak mantarı, ayağınızın karanlık, nemli ve sıcak bölgelerinde üreyen mikroorganizmalardır. Ayak mantarının üreyebileceği en iyi yer ayakkabı içlerdir. Uzun süre boyunca kapalı ayakkabılarda kalan ayaklarınızda mantar oluşma olasılığı çok yüksektir. Duştan çıkınca ayaklarınızı kurulamamak ya da terleme durumlarında da ayak mantarı oluşmaktadır.


Ayak mantarı, çoğunlukla yaz aylarında terleme nedeniyle ortaya çıkmaktadır. Ayak parmaklarında ve ayaklarda oluşan kaşıntılar ile kendini belli eder. Bu kaşıntılar bazen dayanılmaz bir hale dönüşür. Ayak mantarı kaşıntıları canınızı acıtı ve oldukça fazla sızlama hissi verir. Bununla birlikte kötü koku yayılmasına da neden olur.

Ayaklarınızda kaşıntı ve mantar problemleri varsa, bu sorunları ortadan kaldıracak muhteşem bir çözümümüz var. Ayak mantarıyla mücadele eden kişilerin kullanıp memnun kaldığı bir tariftir. Tamamen doğal malzemelerle hazırlandığı için bütçenizi de sarsmaz.Ayak Mantarını Ortadan Kaldıran Doğal Karışım Tarifi

Malzemeler : 1 litre ılık su, 1 adet yaş maya.

Hazırlanışı : Yaş mayayı 1 litre ılık su içinde iyice ezin. Mayayı ezip karıştırdığınız bu su içinde ayaklarınızı 30 dakika kadar bekletin. Bu işlem sonucunda ayaklarınızdaki ölü deriler tamamen temizlenir, tırnaklarınız güzelleşir ve mantar tamamen yok olur. Mantardan tamamen kurtulmak için 1 hafta boyunca gün aşırı olarak uygulamalısınız.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4 ( Oylayan kişi: 1 )Etiketler:
güzellik

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?