Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiBağırsak Sağlığını Koruyan 13 Besin


Bağırsak Sağlığını Koruyan 13 Besin

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Bağırsak Sağlığını Koruyan 13 Besin

Bağırsak sağlığını korumak, hem metabolizmanın hızlı çalışması hem de hastalıklardan korunmak için büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmak ve bağırsakları koruyan besinleri tüketmek gerekmektedir.

Bağırsakları Koruyan 13 Besin

Elma Sirkesi; Elma sirkesinin içerisinde bulunan amino asitler, vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlar. Aynı zamanda probiyotik etki yaratarak bağırsaklarda kötü bakterileri yok eder.

Yoğurt; Bağırsaklardaki olumsuz bakterilerin oluşumunu ve çoğalmasını engeller. Düzenli olarak tüketildiğinde bağırsak florasını dengeler.

Lahana Turşusu; Bağırsak sorunlarını ortadan kaldıran vitamin ve probiyotik özelliklere sahiptir. Sindirimi hızlandırarak kolaylaştırır.

Mango; İçerisinde bulunan enzim ve lif değerleri, bağırsakların düzenli olarak çalışmasına yardımcı olur. Kabızlık sorunlarını yok eder.Kefir; A vitamini, kalsiyum ve probiyotik açıdan zengin olan kefir, düzenli olarak tüketildiğinde sindirim sorunlarını ortadan kaldırmaktadır.

Bitter Çikolata; Kakao yağı ve tozu, metabolizmayı destekleyen gıdaların başında gelir.

Soğan; Bağırsaklardaki yararlı bakterilerin oluşumu için önem taşır. İyi bir lif kaynağı olması ile diyet besinlerinin başında gelir.

Yeşil Mercimek; En zengin lif içeriği olan sebzeler arasında yer alır. Bağırsak hareketlerini hızlandırarak daha düzenli çalışmasını sağlar.


Kemik Suyu; Kemik suyu içerisinde bulunan vitamin ve mineral değerleri, bağırsaklardaki bakteriler için önemlidir. Aynı zamanda vücudu çeşitli bakteri ve alerjik oluşumlara karşı da korumaktadır.

Tahıllı Ürünler; Tam tahıllı ürünler, vücudun karbonhidrat ihtiyacını karşılarken lif içerikleri ile de metabolizmayı destekler.

Kuru Meyveler; Kuru meyvelerde bulunan doğal şeker ve lif içeriği metabolizma hareketlerini hızlandırır ve kolay bir sindirim sağlar.Keten Tohumu; Bağırsakların temizlenmesi için doğal bir kaynaktır. Yoğurt ve salatalar ile tüketilmelidir.

Su; Yeterli oranda su içmek, tüm vücut sağlığının yanı sıra metabolizma ve sindirimi de destekler.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?