Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiBasen Bölgesini İncelten Bitkiler


Basen Bölgesini İncelten Bitkiler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4
(1)


Basen Bölgesini İncelten Bitkiler

Basen bölgesini zayıflatmak kadınların en çok uğraştığı durumlardan birisidir. En zor zayıflayan bölge olan basenleri eritmek için doğru yöntemler uygulamalısınız. Bazı yöntemler vücudunuzun belirli bölgelerini zayıflatırken, basenlerin daha da dikkat çekici olmasını sağlamaktadır. Bu yüzden doğru ve dikkatli bir yöntem uygulamanız gerekmektedir. Basen bölgesini zayıflatan belirli bitkiler vardır. Bu bitkileri kullanarak basen bölgesi yağlarından kurtulabilirsiniz. Tabi bunların etkili olabilmesi için de düzenli olarak basen eritici egzersizler uygulamalısınız.

Basen Bölgesi Eriten Bitki Önerileri

Bu bitkiler basen bölgesini eritirken, diğer bölümlerdeki yağların da yakılmasını sağlamaktadırlar.

Yeşil çay; Diyet yapan veya yapmayan herkes gün içinde en az 2 fincan yeşil çay içmelidir. Yeşil çay, vücudunuzda oluşan ödemin dışarı atılmasını sağlamaktadır. Vücut güzelliğinizi ortaya çıkaran bu çayı hayatınızdan eksik etmemelisiniz. Bununla birlikte basen ve bacak bölgesindeki ödemlerin dışarı atılması akabinde de yağların eritmesi için çok etkilidir. Hamile ve emziren annelerin yeşil çay tüketmesi önerilmemektedir.


Biberiye; Yağ eritme de ödem atmada çok güçlü etkileri olan biberiye, basenlerin erimesine de büyük fayda sağlar. Biberiye bitkisini çay ya da yağ olarak kullanabilirsiniz.

Zencefil; Kış aylarının en çok tercih edilen bitkisi olan zencefil, zayıflamak için büyük bir kurtarıcı olarak bilinmektedir. Özellikle de bölgesel zayıflamada büyük etkiye sahiptir.Lahana; Yüksek miktarda su ve çok düşük yağ içeren lahana, zayıflamak için en ideal besinlerden birisidir. Zayıflatırken vücudun tok kalmasını sağladığı için de ayrıca önem taşımaktadır. Bölgesel zayıflama konusunda büyük yardımları olduğu yapılan deneyler arasında yer alıyor.

Basen Zayıflatan Çay Tarifi

1 çay kaşığı kakule
1 çay kaşığı kadar kuru kekik
1 çay kaşığı tane karabiber
Taze zencefil (kabuğu soyulup dilimlenmiş olacak)
İnce ince dilimlenmiş limon
Alabildiği kadar içme suyu
Basen Zayıflatan Çayın HazırlanışıBütün malzemeleri bir arada karıştırın üzerine de sıcak suyu ekleyip 2-3 dakika demlenmesi için bekleyin.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?