Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiBayanlarda Saç Ekimi Hakkında Bilinmeyenler


Bayanlarda Saç Ekimi Hakkında Bilinmeyenler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Bayanlarda Saç Ekimi Hakkında Bilinmeyenler

Kadınlar için saçlarının görünümü oldukça büyük bir öneme sahiptir. Çeşitli şekiller verilerek kullanılan saçlar, dökülmeye başladığında ise tamamen bir kabusa dönüşmektedir. Bayanların psikolojisini derinden etkileyen saç dökülmeleri, saç ektirme yöntemi kullanılarak önlenebilmektedir. Bayanlarda uygulanan saç ektirme yöntemi ile ilgili ayrınları aşağıda yer verdiğimiz bilgilerden öğrenebilirsiniz. Sizin de çeşitli sebeplerle saçlarınız döküldüyse ve eski halinize kavuşmak istiyorsanız, saç ektirme yöntemini alternatif olarak tercih edebilirsiniz.


Bayanlarda Saç Ekimi

Genel olarak saç ekimi erkeklerde yapılır. Ama bu durum bazen kadınlar içinde geçerlidir. Seyrek saçı gürleştirmek ve dökülme oluşumunu önlemek için kadınlarda da saç ekimi yaptırmaktadırlar. Genel olarak bakıldığında 100 saç ekiminde 10 kadarı kadınlar olarak düşünülebilir.
Saç dökülmesi, kadın ve erkek olmak üzere 2 grupta toplanabilir. Bunlardan kadınlarda olanlar hormonal olabilir. Demir eksikliği de buna etken olabilir. Saç ekimi süresi genel olarak 4-6 saat arası gerçekleşmektedir. Sınırlı uyuşturma yolu ile enseden alınan saçlar, saçsız bölgelere ekilmektedir.
Saçlar genel olarak özellikle bayanlarda ense ve kulak arkalarında dökülmez. Bu nedenle buralardan alınan saçlar ekilir. Bu saçlar doğal olduğu için yıkanabilir, taranabilir ve boyatılabilir. Kişinin kendi saçı olması bu yönüyle çok güven vericidir.

Bayanlarda Hangi Durumda Saç Ekilmez?

Bayanlar saç ekimi yaptırabilirler ancak bu bazen geçerli olmayabilir. Geçerli olmadığı durum ise genel olarak saçların tamamının Allopecia Totalis adı verilen hastalık nedeni ile meydana gelmektedir. Bu hastalıkta saçların %90 kısmı bir anda dökülmeye başlar. Bu durumda saç ekimi yapılması güçleşir.Bayanlar Hangi Durumda Saç Ektirebilir.?Erkeklerde olduğu gibi saçların dökülmesi durumunda
Belirli bölgelerde meydana gelen saç dökülmelerinde
Saçları çekme ile dökülme meydana geldiği durumlarda
Kesilme, kaza, yanık gibi durumlarda

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?