Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiBeyazlayan Saçlar için Çok Özel Kür Tarifleri


Beyazlayan Saçlar için Çok Özel Kür Tarifleri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
3.5
(2)


Beyazlayan Saçlar için Çok Özel Kür Tarifleri

Beyazlayan ya da grileşmeye başlayan saçlarınızı eski renkli haline döndürebilmek için doğal maddelerden faydalanabilirsiniz. Doğanın bizlere sunduğu mucizelerden birisi de saç beyazlaması üzerinde gerçekleştirilmektedir. Beyazlayan saçların rengini koyulaştırmak ve saçların beyazlamasına engel olmak için yoğurt kürünü uygulayabilirsiniz. Yoğurt kürleri, bir çok sağlık ve cilt problemleri konusunda etki göstermektedir. En önemli etkilerinden bir diğeri de, saçların eski sağlığına kavuşması üzerinde gerçekleştirilmektedir.

Saç tellerine renk veren melanin maddesinin azalmasıyla oluşan beyazlıkları gidermek için aşağıda yer verdiğimiz kürleri uygulayabilirsiniz. Özellikle de kadınların çok şikayet ettiği bu durum karşısında siz de mutsuzsanız, yoğurt kürü ile eski saçlarınıza kavuşabilirsiniz.


Malzemeler

1 litre yoğurt
1 çorba kaşığı maya

Sadece iki malzemeyi karıştırarak azırladığınız bu karışımı her yemek öncesinde küçük bir kase miktarda tüketebilirsiniz. Bu sayede saçların beyazlamasına engel olabilirsiniz.Beyazlamış olan saçları eski haline döndürmek

Beyazlayan saçlarınızı eski rengine kavuşturmak için aşağıda yer verdiğimiz tarifi uygulamanız yeterli olacaktır.

Malzemeler

1 kilo bal
200 ml keten tohumu
3 diş sarımsak
4 limon

Tamamen doğal malzemelerden oluşan bu karışımı hazırlamak için limonları küçük küçük kesip dilimleyin. Ardından da toz haline getirilmiş olan keten tohumunu limonlara ekleyin. Bal dolu kavanozun içine bu malzemeleri ekleyip karıştırın ve 1 gece boyunca kapağı kapalı olarak bekletin. Yemeklerden önce günde 2 defa bir çorba kaşığı miktarda tüketin.

Diğer bir tarif

Beyazlayan saçları eski rengine döndürmek için uygulanabilecek diğer bir tarif ise; hindistan cevizi yağıdır. Hindistan cevizi yağını saçınızın her yerine sürüp 10 dakika bekletin ve yıkayın. Her gün bu şekilde uygularsanız, saçlarınız eski rengine kavuşacaktır. Aynı zamanda, saçlarınızın daha parlak ve sağlıklı olmasını da sağlayacaktır.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 3.5 ( Oylayan kişi: 2 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?