Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiBiberiye Yağıyla Hızlı Saç Uzatma


Biberiye Yağıyla Hızlı Saç Uzatma

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Biberiye Yağıyla Hızlı Saç Uzatma

Biberiye yağı ile saç uzatma yöntemi çok uzun yıllardır geleneksel olarak kullanılmaktadır. Biberiye yağı, saç uzatma konusunda etkili olduğu kadar, saç dökülmesinde de kullanılabilmektedir.

Biberiye Yağı Özellikleri

Biberiye bitkisinin yapraklarından elde edilen biberiye yağı, nane kokusuna benzer bir arımaya sahiptir. Adaçayı, nane ve lavanta bitkileriyle özdeş bir bitkidir. Biberiye yağı, sıkılaştırıcı tonik, restoratif, antiseptik, gaz giderici, sindirim sistemi düzenleyici, analjezik ve antioksidan özelliklere sahiptir.


Biberiye Yağının Saç Bakımında Kullanımı

İtalya, Fransa ve İspanya başta olmak üzere, Akdeniz kıyısı olan ülkelerin büyük bir bölümünde biberiye yağı ile saç bakım kültürü yaygındır. Bu ülkelerde kullanılan yöntemler, dünyanın bir yok yerinde de tavsiye edilmektedir. Biberiye yağı, hücre bölünmesini uyararak saç köklerinin canlanmasını ve saçın normal döngüsünden daha hızlı sürede uzamasını sağlamaktadır.Biberiye Yağının Saça Uygulanması

Biberiye yağınızı şampuan içine ya da saç kremi içine ekleyerek kullanabilirsiniz. Bununla birlikte durulama suyuna da katarak kullanma imkanınız vardır. Saçın hızlı bir şekilde uzaması için saç derinize masaj yaparak biberiye yağını sürebilirsiniz. 15-20 dakika kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayıp durulayabilirsiniz.

Saçınızın daha sağlıklı olması için biberiye yağı ile çay ağacı yağı, adaçayı yağı ve limon yağı gibi esansiyel yağları karıştırıp kullanabilirsiniz.

Uyarılar

Epilepsi hastalarının biberiye yağını kullanmaması gerekiyor. Ayrıca, hamilelerin ve emzirme dönemindeki annelerin kullanmadan önce doktora danışmaları gerekmektedir. Biberiye yağı ile saç bakımı yapmadan önce su, zeytinyağı ya da badem yağı gibi taşıyıcı yağlar ile incelmeniz gerekmektedir. Şampuana ya da diğer saç bakım ürünlerinizin içine ekleyerek kullanabilirsiniz. Saç derinizde pullanma, kızarıklık, kaşıntı gibi etkiler görürseniz, kullanmayı bırakmanız gerekiyor.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?