Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiBöbrek Üstü Bezlerini Çalıştıran Kür


Böbrek Üstü Bezlerini Çalıştıran Kür

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(3)


Böbrek Üstü Bezlerini Çalıştıran Kür

Böbrek üstünde bulunan bezler, saç, deri ve tırnak sağlığı için oldukça önemlidir. Saçlarınız gerektiğinden fazla dökülüyor ve tırnaklarınız sürekli olarak kırılıyor veya soyuluyorsa, bu belirtiler böbrek üstü bezlerinin yeterince çalışmadığını göstermektedir. Alternatif tıpta yer alan sağlık kürleri ve önemli besin değerlerine sahip olan gıdalar, bu bezlerin doğru biçimde çalışmasını sağlamaktadır.

İç salgı bezlerinden biri olan böbrek üstü bezleri, vücudun tüm sistemleri ve organları üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Steroid ve adrenalin hormonlarının salgılanması, bağışıklık ve sindirim sisteminin güçlü olması, tansiyon değerlerinin düzenli olması gibi birçok unsur üzerinde etkili olan böbrek üstü bezleri, Brezilya cevizi ile hazırlanan kür ile daha doğru biçimde çalışmaktadır.


Kür İçin Gereken Malzemeler;

1 çay bardağı doğal bal
bir kaç dal kurutulmuş maydanoz
2 yemek kaşığı öğütülmüş zencefil
2 yemek kaşığı çekilmiş Brezilya cevizi
Yarım çay bardağı kuru üzüm

Kür Hazırlanışı;Doğal bir tarif olan bu kür için öncelikle kuru maydanoz yaprakları ve Brezilya cevizini karıştırarak blender ile iyice çekin. Zencefil, üzüm ve balı da ekleyerek iyice karıştırın.

Kullanımı;

Hazırlamış olduğunuz kür, bittikçe yenisini hazırlayın. Hafta içerisinde tüketeceğiniz bu kürü, 3 gün ara ile sabah kahvaltılarından önce 2 yemek kaşığı alarak tüketin. Düzenli olarak yediğiniz bu kür, saç, tırnak ve sindirim sisteminizde fark edeceğiniz etkiler yaratacaktır. Kürün tadı, tatlı ve aromalı olduğu için sorun yaratmayacak ve enerji ihtiyacınızı karşılayacaktır.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 3 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?