Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiBuğday Çimi Suyunun Mucizevi Faydaları


Buğday Çimi Suyunun Mucizevi Faydaları

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Buğday Çimi Suyunun Mucizevi Faydaları

Buğday çiminin eşsiz faydalarından yaralamak için suyunun tüketilmesi gerekmektedir. Amino asit, mineral, klorofil ve vitamin bakımından zengin içeriğe sahip olan çim suyu, son zamanlardaki popülerliği ile dikkat çekmektedir.

Doğal Enerji Kaynağı
Buğday çimi suyu, vücutta doğal bir enerji üretmektedir. Gıdalardan alınan bütün besleyici maddelerin, vücutta işlemesini sağlamaktadır.
Aynı zamanda proteinlerin oluşumunu sağlayan amino asitler için de güçlü bir besin kaynağıdır. Et ve yumurta gibi gıdaların tüketilmesinin ardından vücut besinleri protein içeriğine döndürmeden önce amino asitlere ve enerjiye ihtiyaç duymaktadır. Buğday çimi suyu da amino asit bakımından zengin besinler arasında yer almaktadır ve böylelikle besin ayrışması için gereken enerjiyi sağlamaktadır.
2-3 yemek kaşığı kadar çekilmiş buğday çimi suyunu, herhangi bir meyve suyu veya detoks içeceğine eklemek mümkündür. Böylelikle günlük enerji kaynağı alınmış olacaktır.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir
Hastalık ve kötü bakterilerden uzak kalmak için sağlıklı bir bağışıklık sistemi oldukça çok önemlidir. Bağışıklık sistemi, enfeksiyon ve mikroplara karşı koruyucu kalkan oluşturmaktadır. Bağışıklık kazanmanın tek yolu ise sağlıklı beslenmektedir. Buğday çimi, içeriğinde bulunan besin değerleri işe kanserojen maddelerinden koruyan enzimlere sahiptir. Ayrıca vücudun hücrelerini güçlendirir, zararlı hücreleri yok eder ve karaciğerleri toksinlerden arındırır. Böylelikle sağlıklı bir bağışıklık sistemi için ihtiyaç duyulan tüm özelliklere sahiptir.
Zararlı Toksinleri Yok Eder
Buğday çimi, besleyici madde ve alkalin açısından oldukça zengindir. Vücudu arındırma etkisi ile çoğu detoks içeceğinde kullanılır.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )

Etiketler:
sağlıklı detoks

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?