Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiBurnu Küçük Göstermek için Makyaj Fikirleri


Burnu Küçük Göstermek için Makyaj Fikirleri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Burnu Küçük Göstermek için Makyaj Fikirleri

Burnunuzu beğenmiyor veya yüzünüz için çok büyük olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Bu durumun en büyük kurtarıcısı estetik ameliyattır ancak, estetik dışında da doğru makyaj teknikleri ile burnunuzu daha küçük gösterebilirsiniz.

Burun Kontürlemesi İçin Gerekli Makyaj Malzemeleri

Aydınlatıcı pudra
Ten renginizin en az bir ton daha koyusu olan bronzlaştırıcı pudra
İnce ve dolgun uçlu 2 tane makyaj fırçası


Burun Kontürlemesi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Aydınlatıcı olarak seçeceğiniz pudranın simli olmaması gerekmektedir. Soft ve mat aydınlatıcı ile bronz pudra tercihi yapmalısınız.
Yüzünüz ve diğer bölümler için kullanacağınız fondöten, pudra, allık, kapatıcı gibi ürünlerin hepsini doğru seçmeye özen gösterin.Burun Kontürleme Yapımı

Kemerli Burunlar için Kontürleme : Kemikli bir yapıya sahip burnunuz varsa, kontürleme yaparak burnunuzun çıkıntısını göstermemeye çalışabilirsiniz. Öncelikle göz pınarlanızdan başlayıp, burun deliklerinize kadar olan kısmı bronz özellikli pudra ile iyice gölgelendirin. Pudranın keskin bir şekilde görünmemesi için yumuşak bir makyaj fırçası ile iyice dağıtmalısınız. Kontürlemeyi tamamlamak için elmacık kemiklerinizin olduğu bölümü allık ile gölgelendirin. Allığınızın tonunu mutlaka bronz seçmelisiniz.

Uzun Burunlar için Kontürleme : Uzun burunlu bayanlar, burnun uç kısmına mat bronzlaştırıcı sürerek kontürlemeye başlayabilirler. Ardından da burun kemiğinin üzerine aydınlatıcı bir pudra uygulamalısınız. Burnun keskin bir şekilde görünmemesi için pudraları fırça ile iyice dağıtın. Derinlik kazandırmak için de göz kapaklarınıza hafif far uygulayın.

Geniş Burun Delikleri Olanlar için Kontürleme : Burun deliklerini küçük göstermek için deliklerin üzerine bronz pudra uygulayıp fırça ile dağıtın. Ardından da kaşlarınızın başlangıç noktalarından başlayıp burun deliklerinize kadar iyice bir gölgeleme işlemi uygulayın. Allık ile elmacık kemiklerinizi çok keskin göstermemeye çalışın.Geniş Burunlar için Kontürleme : Geniş bir burun yapınız varsa, burnunuzun iki yanına da fırça ile kapatıcı sürün. Burnun üst bölümüne ise aydınlatıcı pudra uygulayın. Daha sonra kapatıcı ve pudrayı yumuşak fırça ile dağıtın.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?