Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiBuz Uygulaması Cildi Güzelleştiriyor mu?


Buz Uygulaması Cildi Güzelleştiriyor mu?

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Buz Uygulaması Cildi Güzelleştiriyor mu?

Son zamanlarda cilt güzelliği alanında buz uygulamasının ismi çok fazla duyulur oldu. Çeşitli güzellik ve bakım yöntemleri arasında buz uygulaması da yer almaktadır. Buz uygulaması ile cildinizin daha genç ve güzel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Cildimize aşırı soğuk ve ya aşırı sıcak bir uygulama yaptığımızda cildimiz hasar görebilir. Hatta ince damarlar zarar görebilir. Fakat buz farklı bir uygulamadır. Onun faydası cilde ancak canlılık kazandırır. Bunu uyguladığınız zaman göz altına fazla gelmemesine özen göstermelisiniz. Çünkü göz altı her zaman hassas bir dokudur. Buz maskesinin sizlere neler kazandıracağından ve yüze nasıl uygulanacağı hakkında bilgileri sunacağız. Bakalım buzun cilde faydaları nelerdir? Hep birlikte bunları öğrenelim, pekiştirelim.


Buz maskesi yüze uygulandığında, yüzde kan dolaşımını hızlandırır. Kan dolaşımı hızlandığı zaman bütün ölü hücreler canlanır ve yerini taze hücreler alır. Yüzün içinde var olan milyonlarca hücrenin canlanması demek yüzünüzün yeniden hayat kazanması demektir. Bu nedenle cildinize hayat kazandıracak bakımları yapmanızı öneriyoruz. Buz maskesini küçük buz küpleri ile yapabilir, yüzünüzün her tarafına 2 dakika kadar arayla bu masajı uygulayabilirsiniz. Bu masaj 15 dakika kadar sürsün. Fakat her iki dakika da yüzünüzü dinlendiriniz.

Bunu haftada en az 2 kez yapmanız yeterli olacaktır. Çok fazla cildinizi yormaya gerek yok. Bu yüzden her gün yapmaktan kaçının. Bayanlar buz maskesi yaptıktan sonra makyaj yaptıklarında yüzleri daha dolgun ve hacimli görünecek, değişik bir güzellik kazanacaklardır. Buz maskesini çoğu insan bilmez ancak, sayısız faydaları bulunmakta ve yüzü canlandırmaktadır.Buz maskesi ile yaşlanmaya son, dedirtecek en etkili maskedir diyebiliriz.Buz cildi güzelleştiriyor mu diye merak edenler denesinler farkı görecek ve sürekli yapmak isteyeceklerdir.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?