Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiCildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Yoğurt Maskesi


Cildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Yoğurt Maskesi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(6)


Cildi Gençleştiren ve Güzelleştiren Yoğurt Maskesi

Cilt güzelliği özellikle bayanlar için büyük önem taşımaktadır. Cilt güzelliğini sağlayan kozmetik ürünlerini sürekli kullanırsınız ancak, bunları cildi güzelleştirirken yıprattığını da bilmeniz gerekiyor. Gerçek ve doğal cilt güzelliğinizi ortaya çıkarmak için bitkisel ve doğal malzemelerle yapılan güzellik bakımlarını öneriyoruz. Bu güzellik bakımları arasında yoğurt maskesi de yer almaktadır. Yoğurt maskesi ile cildinizi besler ve doğal ışıltısını geri kazanırsınız. Cildinizin gençleşmesi için bu tür sağlıklı besinlerle yapılan maskeleri sürekli olarak tekrar etmenizi öneriyoruz.


Cilt Güzelliği için Yoğurt Maskesi Tarifi

Evde hazırlayabileceğiniz yoğurt maskesi için birkaç önemli husus vardır. Bunlardan en önemlisi kullanılacak yoğurdun ev yapımı olması gerekmektedir.

Evde yoğurt maskesi uygulayacağınız zaman imkanınız varsa kendi mayaladığınız yoğurdu kullanmanızı öneriyoruz. Özellikle de meyveli hazır yoğurtları kesinlikle kullanmamanız gerekmektedir.Eğer yağlı bir cilde sahipseniz, yağı azaltılmış yoğurt kullanın. Kuru cildiniz varsa da yağlı yoğurt tercih edin.

Cilt güzelleştiren yoğurt maskesinin hazırlanışı

Öncelikle yoğurdu bir kap içine alın ve tahta kaşık ile iyice çırpın. Çırptığınız yoğurt cildinize daha iyi nüfuz edecek ve kolay sürülecektir. Parmak uçlarınızla yoğurdu cildinize uygulayın. Fazla bastırmadan masaj yapmaya özen gösterin. Yoğurt maskesini boynunuza da sürebilirsiniz. Eşit şekilde dağıtmaya dikkat edin. Yoğurt cildinizde kuruyana kadar bekleyin. Kuruyunca tüm besleyici etkisi cildinize geçmiş olacaktır. Yoğurt maskesinin iyice kuruduğundan emin olduktan sonra ılık su ile dikkatli bir şekilde yıkayın ve temiz bir havlu ile nazikçe kurulayın.

Yoğurt maskesinin cilt için faydalarıYoğurt için B5 ve B12 vitaminleri ile birlikte kalsiyum, çinko ve laktik asit bulunmaktadır. B12 vitamini sayesinde cildinizi pürüzsüzleştirirsiniz. B5 vitamini ise lekeleri gidermede etkilidir. B2 vitamini sayesinde hücreleriniz yenilenir ve cildiniz nemlenir. Çinko yaşlanma karşıtı bir üründür. Laktik asit ve kalsiyum da cildi beslemektedir.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 6 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?