Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiCilt Güzelliği için Patates Suyu Maskesi Tarifi


Cilt Güzelliği için Patates Suyu Maskesi Tarifi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Cilt Güzelliği için Patates Suyu Maskesi Tarifi

Patates içindeki vitamin ve mineraller ile cilt lekelerine, çillere, güneş lekelerine ve daha bir çok cilt sorunlarına çözüm üretebilirsiniz. Patates suyu ile hazırlayacağınız maske sayesinde yüzdeki sivilce ve göz altı morluklarından da kurtulabilirsiniz.

Patatesin Cilt için Faydaları

  • A,B ve C vitaminleri açısından zengindir. Ayrıca, potasyum, karbonhidrat, fosfor, kalsiyum ve magnezyum barındırmaktadır.
  • Antioksidan özelliğine sahip bir besindir.
  • Patatesin suyunu çıkarıp tüketirseniz, bağışıklık sisteminizin güçlenmesine ve vücudun toksinlerden arınmasını sağlarsınız.
  • Patates suyunu selülitli bölgelere kompres yapıp uygularsanız, selülitlerden de kurtulabilirsiniz.
  • Patates suyunu bir pamuk yardımıcı ile cildinize sürebilir ve kırışıklık ile lekelerden kurtulabilirsiniz.
  • Güneş yanıkları için de etkili olan patatesi, güneş yanıklarına sürerek iyileşmelerini sağlayabilirsiniz.
  • Göz çevresindeki koyu renkli halkalardan kurtulmak için patates suyunu pamuk ile gözlerinize yerleştirin. Bir süre gözlerinizi bu şekilde dinlendirin. Bu uygulamayı her hafta yaparsanız, koyu renk halkalardan tamamen kurtulabilirsiniz. Ayrıca, göz şişkinliklerini de bu şekilde giderebilirsiniz.Patates Suyu Maskesinin Yapımı

Patates suyu maskesini hazırlamak için 2 adet patatesin kabuklarını soyun ve rendenin ince bölümü ile rendeleyin. Hazırladığınız patatesleri bir kase içinde iyice sıkıp suyunu çıkarın. Çıkardığınız patates suyunu temiz cildinize uygulayın. Yıkar gibi dikkatli ve yoğun bir şekilde uygulamaya çalışın.

Patatesin kalan posalarını ise gözlerinizin alt bölümlerine ve burun çevrenize iyice yaydırın. Posalar, cildinize yapışır ve kolay kolay düşmez. Yarım saat kadar bu posaları cildinizde bekletin sonra bol suyla yıkayın.

İlk uyguladığınız günden itibaren cildinizdeki pürüzsüzlüğü ve yumuşaklığı hissedebileceksiniz. Patates suyu maskesini her gün uygulamanızda hiçbir sakında yoktur. Ne kadar çok uygulayabilirseniz, o kadar etkisini görürsünüz.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?