Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiCilt Mantarı için Doğal Tedavi Önerileri


Cilt Mantarı için Doğal Tedavi Önerileri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Cilt Mantarı için Doğal Tedavi Önerileri

Sarımsak: Kokusundan dolayı pek tüketilmemeye çalışılır ancak, bir çok sağlık sorunu gibi cilt problemlerinde de mantarın faydası büyüktür. Mantardan dolayı meydana gelen kaşıntı ve dökülmelerin üzerine dövdüğünüz bir miktar sarımsağı gezdirin. 10 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra bol su ile temizleyin.

Fesleğen: Mantar problemleri türlerinden biri olan saç kıran tedavisinde çok etkilidir. Diğer mantar hastalıklar için de tedavi yöntemi olarak kullanılabilmektedir. Fesleğen yapraklarını iyice ezip suyunu çıkarın. Çıkardığınız suyu dökülen deri üzerine döküp kurumasını bekleyin. Bu işlemi günde bir kaç defa tekrar edin. Mantar probleminizin hafiflemeye başladığını kendi gözlerinizle görebileceksiniz.

Sirkeli Su : MantarIn etkisini azaltan önemli bir tedavi yöntemidir. Sirkeli su tedavisini, mantar olan döküntülü deriye uygulayabilirsiniz. Birkaç damla sirkeyi döküntülü bölgeye damlatıp 5 dakika bekleyin ve sonra yıkayın. Diğer bir sirke yöntemi ise; bir çorba kaşığı tuz ile bir miktar sirkeyi karıştırıp hamur elde edin. Elde ettiğiniz karışımı mantarlı bölgeye uygulayıp 5 dakika kadar bekletin. Bu yöntem sayesinde saç kıran ve mantar lekelerinin giderilmesini sağlayabileceksiniz.


Zerdeçal : Mantar tedavisinde en etkili yöntemler arasında yer almaktadır. Cilt üzerindeki bir çok hastalığın tedavisinde de kullanılabilir. Zerdeçal, doğal bir antiseptiktir. Bu yüzden de mantar tedavisinde çok etkilidir. Biraz toz zerdeçal üzerine bir kaç damla su ekleyip karıştırın. Elde ettiğiniz hamur kıvamındaki karışımı mantarlı bölgeye sürün. Mantar döküntülerinin olduğu kısımlara iyice sürüp 15 dakika kadar bekletin. Ardından da bol su ile durulayıp temizleyin. Bu yöntemler sayesinde mantardan kısa sürede kurtulabilir ve etkilerini azaltabilirsiniz.Mantar hastalığının boyutu çok ilerlediyse, doktora danışmanızı öneriyoruz. Doktorun önerdiği tedaviye destek olarak bu doğal yöntemleri de uygulayabilirsiniz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?