Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiCilt Sağlığına İyi Gelen Besinler


Cilt Sağlığına İyi Gelen Besinler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Cilt Sağlığına İyi Gelen Besinler

Cilt sağlığının korunması, cilt yapısının güzelleşmesi ve nem dengesinin korunması için beslenme biçimi oldukça etkilidir. Doğal ve besleyici olan besinlerin bazıları, cildin daha güzel olmasını sağlayan değerleri içermektedir. A, E ve C vitamini bakımından zengin olan besinler, cildin doğal yapısını korurken daha parlak ve genç görünmesini sağlamaktadır. Bu besinler günlük beslenme içerisine eklenerek cilt sağlığı korunmalıdır.

Cilt Sağlığı İçin Önemli Olan Besinler Nelerdir?

Kırmızı Meyveler

Kırmızı meyveler, vitamin ve mineral değerleri bakımından oldukça zengindir. İçerisinde bulunan doğal şeker ve su oranı, cildin nem dengesini korumaktadır. Ciltte bulunan hücrelerin yenilenmesini sağlayan çilek, kiraz, ahududu ve böğürtlen gibi kırmızı meyveler, sık sık tüketilmelidir.

Süt Ürünleri

Kalsiyum, potasyum ve çeşitli vitamin içeriği bulunan süt ürünleri, cilt yapısının korunması için önem taşımaktadır. Her gün öğünler içerisine kefir, yoğurt ve peynir çeşitleri ilave edilmelidir. Günlük olarak tüketilen kefir, kırmızı meyveler ile zenginleştirilebilir.
Kuru Yemiş Çeşitleri

Yüksek oranda omega 3 yağlarına sahip olan çiğ badem, fındık ve ceviz içi, hem vücut hem de cilt sağlığı için faydalıdır. Bu ürünlerden her gün bir avuç kadar tüketmek, cilt ve saç sağlığını korumaktadır. Ancak diyette olan bireyler, günde 10 adetten fazla tüketmemelidir.

Deniz Ürünleri

Balık çeşitleri, vitamin ve omega 3 yağları ile cildin nem dengesini korumaktadır. Sağlıklı bir cilt için haftada iki veya üç kez balık çeşitlerinden veya ton balık tüketilmelidir.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?