Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiÇok Fazla Terleyenler için Bitkisel Çözümler


Çok Fazla Terleyenler için Bitkisel Çözümler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Çok Fazla Terleyenler için Bitkisel Çözümler

Çok fazla terlemek hem psikolojinizi yıpratıyor hem de çevrenizdekileri rahatsız ediyor olabilir. Bu yüzden terlemeyi engelleyecek çözümleri sizler için araştırıyoruz. Çok fazla terleme problemini varsa ve bundan kurtulmak istiyorsanız, aşağıda yer verdiğimiz önerileri uygulayabilirsiniz. Terleme problemini ortadan kaldıracak önerilerin hepsi tamamen doğal ve maliyetsizdir. Terleme sorunu için bir sürü para harcamanıza gerek kalmadan çözümler üretebilirsiniz.

Terleme problemine engel olmak için sirke ile pirinç ununu karıştırıp bir macun elde edin. Duş yaptıktan sonra koltuk altınıza bu macunu sürün ve kuruduktan sonra durulayın. Bu macun sayesinde koltuk altı kararmasını da önlemiş olursunuz. Koltuk altı kararması ve koltuk altı ter bezlerinin bakteri üretmesine engel olacaktır.


Koltuk Altı Terlemesine Engel Olmak için Evde Hazırlayabileceğiniz Özel Tarifleri

Koltuk altı terlemesinden nefret ediyor olabilirsiniz. Özellikle de yaz günlerinde giydiğiniz ince kıyafetlerden belli olan bu terlemeler canınızı fazlasıyla sıkabilir. Terlemelere engel olacak ve kötü koku yaymasını engelleyecek bitkisel çözümler için aşağıdaki yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Limon KürüCilt kararlamaları için en çok etkisi olan bir malzemedir. Cildinizi temizleyip aydınlanmasını sağlamaktadır. Kalın bir dilim limonu kesip koltuk altınıza iyice sürün ve durulayın. Limon ile bakterilerin ölmesini ve yeniden oluşmasını engellemiş olacaksınız. Limon, cildinizi kurutabilir bu durumda nemlendirici uygulayabilirsiniz.

Sandal Ağacı Kürü

Sandal ağacı bitkisinin toz hali ile gül duyunu karıştırıp macun kıvamı elde edin. Hazırladığınız bu macunu koltuk altınıza sürün. Hem cilt renginin açılmasını sağlayacak hem de serinlik ve yumuşaklık hissi verecek. 15 dakika kadar beklettikten sonra nazikçe durulayabilirsiniz.Karbonat Kürü

Su ile karıştıracağınız yoğun kıvamlı karbonat macununu düzenli olarak koltuk altlarınıza uygulayın ve biraz bekletip durulayın.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?