Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiÇok Sağlıklı Kilo Verdiren 2 Diyet Listesi


Çok Sağlıklı Kilo Verdiren 2 Diyet Listesi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Çok Sağlıklı Kilo Verdiren 2 Diyet Listesi

Kilo vermek için sağlıklı diyet listeleri uygulamanızı önermekteyiz. En sağlıklı diyet listeleri, sebze ve meyve ağırlıklı olanlardır. Bu iki önemli besine et türü ürünlerde eklenebilmektedir. Sebze ve meyveler ile vücudu temizleyip kilo vermeye elverişli hale gelirsiniz. Et ile vücudunuzdaki yağları kasa çevirmiş olursunuz.

Mevsim dönemlerine uygun olarak hazırlanan salatalar, günlerinizi çok daha sağlıklı ve zayıf geçirmeniz için büyük bir etken olacak. Aşağıda yer verdiğimiz iki diyet listesindeki planlamaya göre çok daha sağlıklı biçimde kilo verebileceksiniz.


1. Liste

 Sabah: 75 Gram siyah üzüm, 120 gram kavun ve yarım papayadan oluşan bir meyve salatası.

 Ara Öğün: Bir dilim yağsız labne peyniri sürülmüş kepek ekmeği ve ekstra maydanoz ekleyebilirsiniz.

 Öğle: Taze fasulyeli tavuk göğsü ile karıştırılmış marul salatası. Salatanın üzerine katmak için; 100 gram taze fasulyeyi dilim dilim doğrayarak, 8-10 dakika boyunca tuzlu su içerisinde haşlayın. Ekstra olarak küçük bir soğanı da ince ince şekilde kıyarak doğrayın bunlarla birlikte 75 gram marulu da üzerine ekleyerek tüketebilirsiniz. Ara Öğün: Mevsim dönemine uygun meyve

Akşam: Öğlen tükettiğiniz taze fasulyeli tavuk salatasının aynısını hazırlayıp yanında bir miktar lapa bulgur ile tüketebilirsiniz.

2. Liste

  Sabah: İki dilim kepek ekmeğinin üzerine reçel sürün.

 Ara Öğün: 150 gram yağsız yoğurt

 Akşam: 200 gram mantarı küçük bir şekilde doğrayın ve mantarların üzerini kapatarak bir süre boyunca kendi suyu ile sotelerin. Tuz biber ekleyerek, ekstradan bir adet yumurtayı, bir miktar su ve üç yemek kaşığı parmesan peyniri ile karıştırın. Piştikten sonra servis ederek kepek ekmeği ile tüketebilirsiniz.Yukarıda ki farklı tarifleri her gün değiştirerek uygularsanız birkaç hafta içerisinde rahatlıkla kilo vermiş olursunuz. Bu süreç içerisinde bol miktarda su tüketmeniz ve uykunuzu düzenli hale getirmeniz gerekiyor.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?