Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri Sitesi

Demlikte Kalan Fazla Çayı Değerlendirmenin Yolları


Demlikte Kalan Fazla Çayı Değerlendirmenin Yolları

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(49)

Demlikte Kalan Fazla Çay Nasıl Değerlendirilir?

Demlikte kalan fazla çayı çöpe atmak yerine değerlendirebileceğimiz birçok alan bulunmaktadır. Artan çayı atmamanız gereken ve kullanacağınız durumlar…

Uçuk Tedavisi

Dudaklarda çıkan ve acı veren uçuklara pamuk ile çay sürün.

Balık Kokusunu Yok Eder

Balık ayıkladıktan veya sarımsak, soğan soyduktan sonra ellerinizde istenmeyen ve rahatsız eden bir koku kalmaktadır. Bu kokuyu yok etmek için kalan demlenmiş çayları kullanabilirsiniz. Soğumuş olan çay ile ellerinizi yıkayın.

Pansuman Olarak Kullanılır

Mutfakta keskin bıçak ve rendeler kullanırken sık sık kazalar yaşanabiliyor ve parmaklarımızı kesebiliyoruz. Demlikte kalan çay ile doğa ve yararlı bir pansuman yapmak mümkündür. Küçük bir pamuk yardımı ile kesilen yere pansuman yapılabilir.

Göz Arpacığını İyileştirir

Gözünüzde çıkan, hem görünüm hem de sağlık açısından rahatsızlık veren arpacık ve çapaklanmalara karşı kalan çayları kullanabilirsiniz. Ilık veya soğumuş olan çay ve kulak pamuğu ile pansuman yapabilirsiniz.


Buzdolabı Kokusunu Yok Eder

Buzdolabında kalan, çürüyen veya kokulu besinlerin verdiği rahatsız edici ve ağır bir koku oluşması oldukça alıştığımız bir durumdur.

Oluşan bu ekşimsi kokuyu yok etmek için dolabı temizledikten sonra küçük bir kase ile çay yerleştirin. Böylelikle kötü koku tamamen yok olacak ve oluşmayacaktır.

Ayak Sağlığını Korur

Sabahtan veya geceden kalan çayı ılık su ile karıştırarak ayaklarınızı içerisinde bekletin. Bu işlem gün içerisinde yorulan, su toplayan veya sertleşen ayaklarınızı dinlendirmiş olacaksınız.

 

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 49 )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?