Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiDemlikte Kalan Fazla Çayı Sakın Atmayın! Faydaları İnanılmaz… İşte Kalan Çayı Değerlendirmenin Yolları


Demlikte Kalan Fazla Çayı Sakın Atmayın! Faydaları İnanılmaz… İşte Kalan Çayı Değerlendirmenin Yolları

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(49)Demlikte Kalan Fazla Çayı Sakın Atmayın! Faydaları İnanılmaz… İşte Kalan Çayı Değerlendirmenin Yolları

Demlikte Kalan Fazla Çay Nasıl Değerlendirilir?

Demlikte kalan fazla çayı çöpe atmak yerine değerlendirebileceğimiz birçok alan bulunmaktadır. Artan çayı atmamanız gereken ve kullanacağınız durumlar…Uçuk Tedavisi

Dudaklarda çıkan ve acı veren uçuklara pamuk ile çay sürün.
Balık Kokusunu Yok Eder

Balık ayıkladıktan veya sarımsak, soğan soyduktan sonra ellerinizde istenmeyen ve rahatsız eden bir koku kalmaktadır.

Bu kokuyu yok etmek için kalan demlenmiş çayları kullanabilirsiniz. Soğumuş olan çay ile ellerinizi yıkayın.

Pansuman Olarak Kullanılır


Mutfakta keskin bıçak ve rendeler kullanırken sık sık kazalar yaşanabiliyor ve parmaklarımızı kesebiliyoruz. Demlikte kalan çay ile doğa ve yararlı bir pansuman yapmak mümkündür. Küçük bir pamuk yardımı ile kesilen yere pansuman yapılabilir.

Göz Arpacığını İyileştirir

Gözünüzde çıkan, hem görünüm hem de sağlık açısından rahatsızlık veren arpacık ve çapaklanmalara karşı kalan çayları kullanabilirsiniz. Ilık veya soğumuş olan çay ve kulak pamuğu ile pansuman yapabilirsiniz.


Buzdolabı Kokusunu Yok Eder

Buzdolabında kalan, çürüyen veya kokulu besinlerin verdiği rahatsız edici ve ağır bir koku oluşması oldukça alıştığımız bir durumdur.

Oluşan bu ekşimsi kokuyu yok etmek için dolabı temizledikten sonra küçük bir kase ile çay yerleştirin. Böylelikle kötü koku tamamen yok olacak ve oluşmayacaktır.


Ayak Sağlığını Korur

Sabahtan veya geceden kalan çayı ılık su ile karıştırarak ayaklarınızı içerisinde bekletin. Bu işlem gün içerisinde yorulan, su toplayan veya sertleşen ayaklarınızı dinlendirmiş olacaksınız.

Demlikte Kalan Çayın Şaşırtıcı Faydaları Saymakla Bitmiyor

Demlikle kalan çayı genellikle çöpe atarsınız ancak, bu kadar büyük faydaları olduğunu öğrendikten sonra çöpe atmak istemeyeceksiniz.
Çay bitkisinin bir çok sağlık sorunu ve bakım için faydaları bulunmaktadır. Demlenmiş çay ise daha büyük etkilerle sizi şaşırtacak diyebiliriz. Aşağıda yer verdiğimiz önerilerle, demlikte kalmış olan çayı bir çok sağlık sorunu ve güzellik bakımında kullanabileceksiniz.

Mat saçlar için

Mat saçlar için mucizevi etkisi bulunan demlenmiş çay ile saçlarınızı yıkadıktan sonra durulayın. Bu işlem ile saçlarınızın ışıldamasına şahit olun.


Ayak kokusu için;

Ayak kokusunun giderilmesinde büyük etkisi olan demlenmiş çayı, her gece bir kova içine doldurup ayaklarınızı bu su içinde 10 dakika kadar bekletin. 10 gün sonra ayaklarınızdaki kokudan kurtulmuş olacaksınız.

Boğaz ağrıları için; 

Demlenmiş çayın posalarını süzün ve boğaz ağrısına iyi gelmesi için gargara yapın.


Yağlı ciltler için;

Yağlı cildinizi dengelemek için banyodan çıkmadan önce son olarak demlenmiş çay suyu ile vücudunuza masaj yapın.

Deri üzerindeki yaralar için;

Cilt üzerinde oluşan yaraların temizlenmesi için demlenmiş çay kullanabilirsiniz. Demlenmiş çay, antibiyotik etkisine sahiptir.


Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 49 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?