Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiDemlikte Kalan Çayın Şaşırtıcı Faydaları – Sakın atmayın


Demlikte Kalan Çayın Şaşırtıcı Faydaları – Sakın atmayın

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4.9
(73)


Demlikte Kalan Çayın Şaşırtıcı Faydaları – Sakın atmayın

Demlikle kalan çayı genellikle çöpe atarsınız ancak, bu kadar büyük faydaları olduğunu öğrendikten sonra çöpe atmak istemeyeceksiniz.

Çay bitkisinin bir çok sağlık sorunu ve bakım için faydaları bulunmaktadır. Demlenmiş çay ise daha büyük etkilerle sizi şaşırtacak diyebiliriz. Aşağıda yer verdiğimiz önerilerle, demlikte kalmış olan çayı bir çok sağlık sorunu ve güzellik bakımında kullanabileceksiniz.Mat saçlar için

Mat saçlar için mucizevi etkisi bulunan demlenmiş çay ile saçlarınızı yıkadıktan sonra durulayın. Bu işlem ile saçlarınızın ışıldamasına şahit olun.

Ayak kokusu için;

Ayak kokusunun giderilmesinde büyük etkisi olan demlenmiş çayı, her gece bir kova içine doldurup ayaklarınızı bu su içinde 10 dakika kadar bekletin. 10 gün sonra ayaklarınızdaki kokudan kurtulmuş olacaksınız.


Boğaz ağrıları için; 

Demlenmiş çayın posalarını süzün ve boğaz ağrısına iyi gelmesi için gargara yapın.

Yağlı ciltler için;

Yağlı cildinizi dengelemek için banyodan çıkmadan önce son olarak demlenmiş çay suyu ile vücudunuza masaj yapın.

Deri üzerindeki yaralar için;


Cilt üzerinde oluşan yaraların temizlenmesi için demlenmiş çay kullanabilirsiniz. Demlenmiş çay, antibiyotik etkisine sahiptir.

Demlikte kalan çayın faydaları


Elinizdeki balık ve soğan kokusu için;

Balık ve soğan kokusundan kurtulmak için sabun tek başına yeterli olmaz. Bu kötü kokulardan kurtulmak için elinizi demlenmiş çay ile yıkayabilirsiniz.

Gözünüzdeki çapaklardan kurtulmak için;

Kaynamış çayı bir kap içine doldurun ve buharını gözünüze tutun. Ya da ılık çaya pamuk bandırın ve bu pamukla gözünüzün etrafını silin.


Yemek yerken dilinizi mi ısırdınız?

Dil ısırığının acısını gidermek için ağzınızı demlenmiş ve ılınmış çay ile çalkalayabilirsiniz. Günde 3 defa uygularsanız, acınız iyileşecektir.

Buzdolabınız koku mu yapıyor?

Buzdolabı kokusundan kurtulmak için; demlenmiş çay posalarını kurutun ve buzdolabının orta rafına yerleştirin. Böylece buzdolabı kokusundan kurtulabilirsiniz.


Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4.9 ( Oylayan kişi: 73 )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?