Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiDirsek Kararması Nasıl Geçer? İşte Cevabı


Dirsek Kararması Nasıl Geçer? İşte Cevabı

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Dirsek Kararması Nasıl Geçer? İşte Cevabı

Dirsek kararması bir hastalık değildir ve ciltte oluşan pigmentasyon problemidir. Özellikle kadınlar bu durumdan çok rahatsız olurlar. Dirseklerde oluşan kararmayı geçirmek için bazı özel bilgilere dikkat etmeniz gerekebilir. Sizler için paylaştığımız bu önerileri uygulayarak dirsek kararmasından kurtulabilirsiniz.

Dirsek kararması ve nedenleri:

  • Dirseklerde oluşan kararmalar genellikle kış aylarındaki hava değişimlerinden meydana gelir.
  • Dirseklerinizi nemsiz bırakırsanız, bu bölgenin kuru kalmasına ve kararmasına neden olursunuz. Bu yüzden sık sık nemlendirmelisiniz.
  • Masaya sürekli dayanan dirseklerde de sıkça kararma görülmektedir.Dirseklerdeki Kararmayı Giderme

  • Dirseklerdeki kararmayı önlemek için en önemli detay; dirsekleri nemli tutmaktır. Her banyo sonrasında vücut nemlendiricisi ile dirseklerinizi nemlendirmelisiniz. Banyo sırasında da kese ile iyice ovalayıp yeni deri oluşmasını sağlamalısınız.
  • Dirseklerdeki kararmayı gidermek için; 2 yemek kaşığı yulaf ile 3 yemek kaşığı suyu karıştırıp macun elde edin. Bu macunu masaj yaparak haftada iki kez dirseklerinize uygulayın. 10 dakika bekletip yıkayın.
  • Limon ve hindistan cevizi yağını kullanarak dirseklerinizi beyazlatabilirsiniz.
  • Her gün 5-10 dakika kadar bir süre zeytinyağı ile dirseklerinize masaj yapabilirsiniz.
  • Yoğurt ile cilt rengini açabilirsiniz. Yoğurt, iyi derecede laktik asit içerdiği için cilt rengini açabilmektedir. 2 çorba kaşığı yoğurt ile 1 çorba kaşığı unu karıştırın ve bu karışımı dirseklere sürüp kuruyana kadar bekletin sonra yıkayın.

 

  • Şeker ile cildinizi canlandırabilirsiniz. Bir miktar şeker ile zeytinyağını karıştırıp macun haline getirin. Bu karışımı dirseklere sürüp diş fırçası ile 5 dakika kadar bir süre ovun.

Bu bakımlardan herhangi birisini dirseklere uyguladığınızda kararmanın yok olduğunu görebilirsiniz. Kararmadan tamamen kurtulmak için bakımları düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Bununla birlikte her bakım sonrası mutlaka nemlendirici sürmelisiniz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?