Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiDiş Ağrısını Geçirmek için Evde Yapılabilecek Çözümler


Diş Ağrısını Geçirmek için Evde Yapılabilecek Çözümler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Diş Ağrısını Geçirmek için Evde Yapılabilecek Çözümler

Diş ağrısını geçirmek için evde yapılabilecek bir çok farklı çözüm mevcut. Tamamen doğal malzemelerle hazırlanan bu yöntemler sayesinde diş ağrılarından kurtulabileceksiniz. Diş ağrısını geçirmek için en çok kullanılan yöntemler; biber ve tuz karışımı, sarımsak, soğan, karanfil ve sıcak tuzlu su gargarasıdır. Bu yöntemleri hazırlamak için aşağıdaki maddeleri inceleyebilirsiniz.

Biber ve Tuz Karışımı

Antibakteriyel ve analjezik özelliklere sahiptir. Bu iki eşit miktarda karıştırılır. İçine biraz da su eklenerek macun kıvamı elde edilir. Ardından da ağrıyan dişin üzerine uygulanır. Bu karışım sayesinde mikropların öldürülmesini sağlar ve ağrıyı kesmiş olursunuz.


Sarımsak

Sarımsak, diş ağrısının kolay bir şekilde geçirilmesinde etkilidir. Doğal antibiyotik görevi görmektedir. Etkili bir sonuç almak istiyorsanız, karanfil, sarımsak ve birazda siyah tuzu karıştırıp dişinize uygulayın. Çok güçlü diş ağrılarında bile etkili sonuç vermektedir.Karanfil

Diş ağrılarını hafifletmek için karanfil yöntemini de uygulayabilirsiniz. Ağrı yapan diş üzerine 3-4 tane karanfil yerleştirin ve 20-30 dakika kadar bekleyin. Eğer çok şiddetli bir diş ağrısı varsa, karanfil yağını ağrı yapan diş üzerine damlatabilirsiniz. Bu yöntem çok şiddetli ağrıların geçirilmesi için etkilidir.

Soğan

Diş ağrısı için antiseptik ve antimikrobiyal özellikleri sayesinde etkilidir. Enfeksiyona neden olan mikropları öldürür ve ağrının rahatlamasını sağlar. Eğer kısa sürede geçsin isterseniz, soğanı ağrı yapan dişinizle çiğneyebilirsiniz. Çiğnemekte zorlanırsanız, soğan parçasını ağrı yapan diş üzerine yerleştirin.

Vanilya ÖzüDiş ağrısının geçirilmesinde vanilya özünü de kullanabilirsiniz. Özellikle, uyuşturucu etkisinden dolayı tercih edilmektedir. Ağrıyan dişinizin üzerine uygulayarak, ağrının uyuşturulmasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda sakinleştirici etkisi de vardır. Etkili bir sonuç almak için günde birkaç defa uygulamanız önerilmektedir.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?