Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiDiş Tartarlarını Temizlemek için Bitkisel Çözümler


Diş Tartarlarını Temizlemek için Bitkisel Çözümler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Diş Tartarlarını Temizlemek için Bitkisel Çözümler

Sağlıklı dişler ile sağlıklı gülüşler kazanmış oluruz. Kişilerdeki özgüvenin en büyük temeli, dişlerin temiz ve bakımlı olmasıdır. Sağlıklı dişler ile daha rahat sohbet edebilir ve rahat bir şekilde gülücükler saçabilirsiniz. Sağlıklı dişlere sahip olmak için bakımına dikkat etmeniz gerekmektedir. Sağlıklı dişler için sadece diş fırçalamak yeterli olmaz. Bununla birlikte tartar sorunları gibi bütün sorunları ortadan kaldıracak bakımlar yapmalısınız. Diş tartarları, en can sıkıcı sorunlardan birisidir. Diş tartarlarını temizlemek için çoğu zaman diş kliniğine gidilmektedir. Diş kliniğine gitmeyi tercih etmezseniz, sizin için de bitkisel çözüm önerilerimiz var. Bitkisel çözümler ile diş tartarlarını temizleyebilme imkanına sahip olursunuz.


Diş Tartarından Kurtulmak Bitkisel Çözümler:

* Diş tartarlarının temizlenmesi ve oluşumunu engellemek için misvak kullanabilirsiniz. Misvak bitkisinin içindeki flor sayesinde diş fırçası ve diş macunu etkisi yaratmış olursunuz. Yemeklerden 2-3 dakika sonra misvak ile dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.

* Tartarları temizlemek için özel bir gargara tarifini de sizlerle paylaşmak istiyoruz. 1 çay kaşığı biberiye, nane ve lavantayı karıştırın. Hazırladığınız bu karışımından 1 tatlı kaşığı kadar alıp kaynamış suyun içine ekleyin. Demlendiğinde ise suyu süzüp gargara yapın.* 3 damla nane yağı ile 2 çay kaşığı kadar şekeri, dörtte üç miktardaki borik asit çözeltisi ile birlikte 4 bardak kaynamış su içinde karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı bir şişenin içine koyup çalkalayın. Gargara yaparak ağzınızı temizleyin. Yutmamaya çok dikkat etmelisiniz.* Uçucu yağları kullanarak da tartarlardan kurtulabilirsiniz. Tartarları temizlemek için 3 damla tarçın yağı, 2 damla karanfil yapı ve 2 çay kaşığı şeker ile birlikte 3/4 çay kaşığı kadar borik asit çözeltisini 4 bardak suyun içinde karıştırın. Karışımı iyice çalkalayıp gargara olarak kullanın.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?