Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiDişleri Beyazlatmak için Muz Kabuğu Yöntemi


Dişleri Beyazlatmak için Muz Kabuğu Yöntemi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4.6
(9)


Dişleri Beyazlatmak için Muz Kabuğu Yöntemi

Sararmış dişler en büyük kabuslarımızdan birisidir. Çeşitli nedenlerden dolayı sararan dişleri beyazlatmak için bir çok kimyasal kozmetik ürünü almaktayız.

Kozmetik ürünleri dişlerinizi beyazlatır ancak, aynı zamanda da sağlığınızı tehdit eder. Dişlerinizi beyazlatmak için doğal ve bitkisel yöntemleri uygulamanızı öneriyoruz.Bu yöntemler ile sağlıklı gülüşler kazanmanız mümkün olacaktır. Bitkisel yöntemler ile sağlığınızı ve güzelliğinizi kazanmak için düzenli olarak uygulamanız gerektiğini de belirtmek isteriz.

Aşağıda yer verdiğimiz muz kabuğu yöntemi ile dişlerinizi beyazlatacak ve parlamalarını sağlayacaksınız.

Muz Kabuğu ile Dişleri BeyazlatmakDişleri beyazlatmak için bir çok farklı bitkisel yöntem mevcut. Bu yöntemlerden birisi de muz kabuğu yöntemidir.

Oldukça basit ve kısa süren bu yöntem ile siz de bembeyaz dişlere sahip olabileceksiniz. Dişlerinizin beyazlığına kavuşması ve parlamalarının sağlanması için bu yöntemi dikkatlice uygulamalısınız.

Uygulama : Bu yöntemi uygularken ihtiyacınız olan tek şey; yeterli olgunluk seviyesine gelmiş bir adet muz kabuğu.Muzun içeriğini tüketerek sağlıklı bir gün geçirmiş olacağınız gibi, kabuğuyla da dişlerinizin beyazlamasını gerçekleştireceksiniz.

Muz kabuğu ile dişleri beyazlatmak için; kabuğu dişlerinize iyice sürtmeniz yeterli olacaktır. Bu sürtme işlemini 2-3 dakika boyunca ara vermeden devam edin.

1 hafta boyunca her gün bu şekilde dişlerinizi kabuk ile fırçalarsanız, 1 haftanın sonunda dişlerinizin beyazladığını ve parladığını görebilirsiniz.


Eğer vaktiniz varsa her gün 2-3 defa uygulayın ve daha kısa sürede sonuç alın.

Dişlerin Sararmasını Engellemek için Önerileri

Dişlerinizi beyazlatmaya uğraştığınız kadar, sararmasına da engel olmalısınız.

Dişlerin sararmasına neden olan en önemli faktör; sigara, kahve, alkol ve boyar maddeli besinlerdir.


Bu faktörlerden uzak kalmaya dikkat etmelisiniz.

Eğer uzak kalamıyorsanız, her tüketim sonrasında dişlerinizi fırçalamanız gerekmektedir. Dişlerinizi düzenli fırçalarsanız, sararmaların önüne geçebilirsiniz.


Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4.6 ( Oylayan kişi: 9 )

4 yorum

  1. Merhaba
    Muz kabuğunun iç kısmı ilemi dış kısmı ilemi fırçalamak gerekli? Teşekkür ederim

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?