Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiDiyet Yaparken Açlık Krizini Bastıran Atıştırmalıklar


Diyet Yaparken Açlık Krizini Bastıran Atıştırmalıklar

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Diyet Yaparken Açlık Krizini Bastıran Atıştırmalıklar

Diyet yaparken en çok zorlandığımız kısım; açlık krizi ile verdiğim savaştır. Bu savaştan çoğu zaman yemekler galip gelmektedir ve bizim diyet bozulmuş olmaktadır. Diyet yaparken açlık krizini bastıracak sağlıklı besinleri atıştırmalık olarak tercih etmeye çalışmalıyız. Diyetlerde tükettiğimiz ara öğünler, aslında açlık krizimizi engellemek için oluşturulmaktadır. Ara öğünlerde tükettiğimiz gıdaların tok tutucu özellikte olması gerekmektedir. Aksi durumda açlıkla savaşamayız ve zayıflama hayallerimiz suya düşmüş olur.

Diyet Yaparken Açlık Duygusunu Bastıran Gıdalar

Muz: 

Muz doğal bir pakete sahip olmasından dolayı çantamızda rahatlıkla taşıyabildiğimiz bir meyvedir. Oldukça doyurucu etkiye sahip olan muzu çok açlık hissettiğimizde her gün en fazla bir adet olacak şekilde tüketirsek, açlık duygusunu bastırmış oluruz.

Kefir ve çilek:

Kefir, vanilya ve çileğin blenderdan geçirilerek hazırlanmış halidir ve harika bir tok tutma özelliğine sahiptir.
Yabanmersini, taze veya kurusu ile yoğurt:

İki kaşık yabanmersini kurusu ile 5-6 adet badem, bir tutam toz tarçın ve vanilyayı yoğurt içinde karıştırarak harika bir atıştırmalık elde etmiş oluruz. Tok tutma özelliğine sahip olan bu atıştırmalık sayesinde diyetimizi bozmak zorunda kalmayız.

Kuru kayısı ve badem:

Aşırı tüketmemek kaydıyla, her gün çantanızda bulundurulması tavsiye edilen atıştırmalık gıdalardandır kuru kayısı ile badem.

2 parça bitter çikolata:

Sadece açlık krizini değil, tatlı krizini de bastıran bir etkiye sahip olan bitter çikolatayı kahve ile tüketerek keyifli bir ara öğün geçirmiş oluruz.

Sebzelerden cips:

Sebzeleri cips olarak hayal edin ve iceberg parçaları, kırmızı biber dilimleri ile salatalıklardan oluşan bir tabak hazırlayın. Sebze cipsleri ile diyeti bozmamış ve açlık krizinizi bastırmış olursunuz.

Sandviç saati:

Çok acıktığınızda sağlıklı bir sandviç hazırlayabilirsiniz. Bu sandviç içinde, 1 dilim az yağlı veya yağsız peynir, 3 adet zeytin ile birlikte yeşillikler olmalı. Sandviç ekmeğinin de çavdar veya kepek ekmeğinden tercih edilmesi gerekmektedir.Şekersiz naneli ferahlatıcılar:

Yemek öncesi tüketeceğiniz naneli sakız ve şekerler iştahınızı kapatmada etkili olacaktır.

Ayran- maden suyu-nane karışımı

Ayran, maden suyu ve nane karışımı, hem lezzetli, hem mineral deposu hem de inanılmaz bir iştah kesici etkiye sahiptir.

 

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Etiketler:
İştah Kesiciler

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?