Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiDiyet Yaparken Karpuz Yenir mi?


Diyet Yaparken Karpuz Yenir mi?

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(2)


Diyet Yaparken Karpuz Yenir mi?

Karpuz içerdiği şekerden dolayı tehlikeli olarak tanımlanır ve diyet yapanlar tarafından tercih edilmemektedir ancak, karpuz bilindiği kadar tehlikeli değildir aksine zayıflamaya yardımcı bile olmaktadır.

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmez meyvesi olan karpuz, serinletici etkisinin yanı sıra bir çok yönden de faydalıdır. Karpuzla ilgili bilmeniz gerekenleri sizler için araştırdık ve yazımızda paylaştık.

Karpuzun Faydaları Nelerdir?

  • Karpuz günlük tüketmeniz gereken meyve ihtiyacını karşılar.
  • İçerdiği lif sayesinde bağırsakları çalıştırır bu da metabolizmanız hızlanmasına dolayısıyla zayıflamaya yardımcıdır.
  • Yüksek miktarda su içerdiği için günlük tüketmemiz gereken sıvı ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur.
  • Kırmızı renkli meyvelerde antosiyanin ve likopen yüksek miktarda yer almaktadır. Bunlar sayesinde kalp hastalıkları, kalp krizi ve bir çok kanser türlerine karşı koruyucudur.
  • Folik asit ve C vitamini yüksek miktarda bulunur. C vitamini sayesinde bir çok hastalıktan korunursunuz ve iyi bir antioksidandır.
  • Kırmızı renkli meyvelerin bir diğer özelliği de; bağışıklık sistemine karşı güçlendirici etkisinin olmasıdır.

Karpuz kaç kaloridir?

Karpuz diyet yaparken oldukça faydalı bir meyvedir. Kalorisinin sanıldığı kadar yüksek olmaması nedeniyle de iyi bir diyet besinidir. 200 gramlık 1 porsiyon kadar karpuz 50 kaloridir. Bu kalori miktarı diğer tatlılara göre çok çok düşüktür. Karpuz tüketmeyi abartmadığınız sürece oldukça fazla faydasını görürsünüz.

Diyet Yaparken Karpuz Yenir mi?

Yaz mevsiminin sıcak etkisini azaltan serinletici meyve olan karpuz, gün içi öğünlerinize rahatlıkla ekleyebileceğiniz bir meyve. Bildiğiniz üzere karpuz da diğer meyveler gibi şeker içerir ve bir miktar kalorisi vardır. Günlük alabileceğiniz maksimum kalori diyet listenizde yer almaktadır. Buna dikkat ederek gün içerisinde ortalama 2-3 parça karpuz yiyebilirsiniz. Daha fazla yerseniz, kilo vermenize yardımcı olmaz aksine kilo aldırabilir. Bu konulara dikkat ederek karpuzu rahatlıkla tüketebilirsiniz. Herşeyin fazlasının zararı olduğu gibi karpuzun da fazlasının zararları vardır.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 2 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?