Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiDiyete Yardımcı Olan 10 Bitki


Diyete Yardımcı Olan 10 Bitki

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4.9
(18)


Diyete Yardımcı Olan 10 Bitki

Diyet yaparken tükettiğimiz her besin, baharat ve bitkinin ayrı bir önemi vardır. Doğal ve besleyici olan besinler, sağladıkları vitamin ve minerallerin yanında kilo vermek için de etki yaratmaktadır. Bitkiler arasında metabolizmayı hızlandırarak sindirimi düzenleyen çeşitler bulunur. Bu bitkileri tüketerek kilo vermeyi hızlandırabiliriz.

Kilo Vermeyi Hızlandıran 10 Bitki

1- Biberiye Yaprağı

Biberiyenin içinde bulunan vitamin ve antioksidanlar kilo verme dönemi için önemlidir. 1 çay kaşığı kurutulmuş biberiyeyi 1 fincan su içerisinde kaynatarak tüketebilirsiniz. Ayrıca yemek ve ızgaralara bir tutam biberiye serpebilirsiniz.

2- Funda Yaprağı

Yarım litre kaynatılmış su içerisine 5 çay kaşığı kurutulmuş funda yaprağı ekleyerek bekletin ve süzerek tüketin. İçerisine limon sıkarak ödem atma etkisini arttırabilirsiniz.3- Karanfil

Toksinlerin atılmasını sağlayan karanfili kaynatarak günde bir bardak tüketebilir veya bir, iki adet karanfili ağzınızda bekletebilirsiniz.

4- Kekik Yaprağı

Kekik, metabolizmayı hızlandırır ve gaz sorununu ortadan kaldırır. Kaynatılmış bir bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı atın ve demlenmeye bırakın. Ardından süzerek tüketin.

5- Kiraz Sapı

Kurutulmuş kiraz saplarını kaynatarak süzün ve tüketin. Böylelikle vücutta oluşan ödem ve şişkinliği ortadan kaldıracaktır.

6- Mete Yaprağı

Suyu kaynattıktan sonra ateşten alın ve içerisine bir tutam mete yaprağı ekleyin. Demlenmeye bıraktıktan sonra süzerek tüketin.


7- Rezene

1 fincan suyun içerisine 1 çay kaşığı rezene ekleyerek demleyin. Rezene, vücudu ve sindirimi rahatlatacaktır.

8- Sinirli Ot Yaprağı

Sinirli ot yapraklarını kıyarak kaynatılmış suyun içerisine bırakın. 15 dakika beklettikten sonra süzerek tüketin.

9- Yeşil Çay

Yeşil çayın kurutulmuş yapraklarını alarak kaynatmayı tercih edin ve içerisine limon sıkın.10- Taze Zencefil

4 bardaklık zencefil çayı için 4-5 santim uzunluğundaki zencefil kabuğunu temizleyin. Suyun içerisine dilimlediğiniz zencefili ekleyin ve 15-2 dakika kaynatın.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4.9 ( Oylayan kişi: 18 )1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?