Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiDiyeti Tehlikeye Atan Besinler Nelerdir?


Diyeti Tehlikeye Atan Besinler Nelerdir?

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Diyeti Tehlikeye Atan Besinler Nelerdir?

Diyet yaparken, dikkat edilmesi gereken ilk unsur sağlıklı besinleri tüketmektir. Sağlıklı ve doğru bir beslenme düzeni oluşturularak yapılan diyet, istenilen kiloya ulaşmak için yeterlidir. Bu nedenle sağlıklı sebze, meyve ve et çeşitlerini doğru porsiyonlar ile tüketerek vücut sağlığını koruyabilir ve kilo verebilirsiniz. Ancak sağlıklı veya masum görünen bazı gıdalar, diyeti tehlikeye atarak kilo vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu besinlerin neler olduğunu bilerek azaltabilir ve hatta hayatınızdan çıkarabilirsiniz.

Diyet İçin Tehlikeli Olan Besinler

Diyet İçecekler

Diyet yaparken şeker ilavesi bulunmayan içecekler oldukça masum görünmektedir. Diyet kola, maden suyu ve meyve suları, içerdikleri tatlandırıcılar ile kısa sürede açlık hissi yaratmaktadır. Bu nedenle diyet içeriği olan içecekler yerine soda, ayran ve taze sıkılmış meyve suları tüketilmelidir.

Hazır Atıştırmalıklar

Diyet yaparken metabolizmanın sürekli olarak çalışması için ara öğünler büyük önem taşımaktadır. Ancak hazır ve işlenmiş olan atıştırmalık çeşitleri yüksek kalori veya şeker içermektedir. Bu nedenle atıştırmalıklar meyve, sebze veya kuru yemiş çeşitleri arasından seçilmelidir.
Satın Alınan Meyveli Yoğurtlar

Marketlerde satılan meyveli yoğurt çeşitleri doğallıktan oldukça uzaktır. Tatlandırıcı, şeker ve koruyucu madde içeren hazır meyveli yoğurtlar yerine doğal meyveleri taze yoğurt içerisine ekleyerek tüketebilirsiniz. Evde doğal olarak hazırladığınız meyveli yoğurtlara şeker ilave etmeden tüketmelisiniz.

Beyaz Ekmek

Beyaz ekmek, yüksek glisemik indeksi ile kan şekerini hızlı bir biçimde düşürmekte ve acıkmaya sebep olmaktadır. Ayrıca içerisinde vitamin ve mineral değerli bulunmaz. Bu nedenle oldukça sağlıklı olan tam tahıllı ekmekler tercih edilmelidir.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?