Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiDiyette Hangi Gıdalarla Beslenmeliyiz?


Diyette Hangi Gıdalarla Beslenmeliyiz?

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Diyette Hangi Gıdalarla Beslenmeliyiz?

Kış aylarında aldığınız kiloları geri vermek için diyete başladığınız fakat nasıl gıdalarla besleneceğinizi bilmiyorsanız bu yazımızda ki tavsiyeler işinize oldukça yarayacak. Vücudunuz yağ yakma sürecini düşük metabolizma ile gerçekleştiremez dışarıdan bu metabolizmayı tetikleyecek eylemlerde bulunmalısınız. Örnek olarak; Düzenli bir beslenme ve spor ile bu işlemleri rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Gelin hep birlikte hangi gıdaların metabolizmamızı hızlandırdığına yakından bakalım.

Yeşil Çay

Çoğu kişinin bildiği gibi ve günlük hayattın da karşılaştığı yeşil çay, Sabahları uyandığınızda metabolizmanızı hızlandırmak için tam biçilmiş kaftan. Güzel bir kahvaltı ile tüketildiği takdirde size gün boyunca yetecek kadar enerjiyi sağlayacaktır tabi bu durum kahvaltının protein, yağ ve karbonhidrat açısından doğru dengelenmesiyle gerçekleşecektir.


Yumurta

Yumurtanın sarısını beyazını ayırt etmeden bütün halinde sabah kahvaltılarınızda veya salatalarınızda kullanabilirsiniz. İçerisinde barındırdığı altı gram protein ve dokuza yakın farklı amino asit değeri ile kötü kolesterolün ortadan kaldırılmasına büyük oranda yardımcı olurken metabolizmanızın hızlanması için gerekli ön yapıyı vücudunuzda hazırlamaktadır. Kana oldukça hızlı karışmasıyla birlikte gece boyunca aç kalan vücudunuzu beslemek için en ideal besinlerden bir tanesidir.Balık ve Balık Yağları

2011 Yılında gerçekleştirilen bir araştırma sürecinde katılımcıların dinledikleri vakit metabolizma hızlarının, yemek sırasında balık veya balık yağı yedikten sonra yüzde elli bir oranında yükseldiği ortaya çıkmıştır. Öğlen yemeklerinde veya spor sonrası öğünlerinizde somon, ton balığı ve diğer türevlerde ki balıkları tüketebilir ekstra olarak gün içerisinde balık yağı takviyelere alarak metabolizmanızı hızlı tutabilirsiniz.

ZeytinyağıYağ yakarken tüketmeniz gerekenlerin arasında sağlıklı yağların bulunması gerekiyor. Bu yağlar bazı karbonhidrat grupları ile tepkimeye girerek size gereken enerjiyi verecektir. Temiz ve sağlıklı yağları günlük almanız gereken değerde aldığınızda vücudunuzda bir takım değişimlerin olduğunu rahatlıkla görebileceksiniz.

Yukarıda saydığım besinlerin dışında, Hardal, Zencefil, Kırmızı Biber, Kırmızı Et, Tavuk, Baklagiller ve Lifli gıdalarda metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olacaktır.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?