Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiDoğal Malzemelerle Ev Yapımı Deterjan Tarifi


Doğal Malzemelerle Ev Yapımı Deterjan Tarifi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Doğal Malzemelerle Ev Yapımı Deterjan Tarifi

Doğal malzemelerle ev yapımı deterjan hazırlamak ister misiniz? Aşağıda yer verdiğimiz tarif ile, çok kolay bir şekilde organik deterjan yapabileceksiniz. Sağlıksız kimyasallardan oluşan deterjanlar yerine, organik deterjan ile sağlığınızı da korumuş olursunuz. Organik çamaşır deterjanı ile yıkanan çamaşırlar, daha yumuşak ve sağlam yapıda olacaktır. Birkaç defalık yıkama sonrasında, çamaşırlarınızdaki değişimi görüp şaşıracaksınız. Oldukça faydalı ve düşük maliyetli olan bu deterjan, aynı zamanda bütçenize de destek olmaktadır. Yüksek fiyatlı deterjanlar almak yerine, aşağıda yer alan malzemelerle ev yapımı deterjan oluşturabilirsiniz. Malzemelerin içindeki kabartma tozu sayesinde lekelerin de çok kolay bir şekilde temizlendiğini farkedeceksiniz.


İhtiyacınız olan malzemeler

Bir rende ya da mutfak robotu
Miktarları ölçmek için tartı ya da terazi
75 gram doğal sabun
1 bardak kadar kabartma tozu
1,5 litre doğal su
Ev yapımı deterjanı hazır olduğunda içerisine koymak için 2 litrelik bir şişe
20 damla kadar koku aromalı uçucu yağ.

Ev Yapımı Organik Deterjanın Hazırlanması

Çok kolay bir şekilde organik deterjan hazırlamak için tüm malzemeleri eksiksiz olarak temin edin. Daha sonra da doğal sabunu rendeleyip toz haline getirin. Bazı aktarlarda toz halinde de satılabilmektedir. Sabunu toz haline getirmek için robotu kullanabilirsiniz.
Daha sonra bir kap içine sabun tozunu dökün. Ardından da kabartma tozunu ekleyip karıştırın. 1,5 litre kadar doğal suyu kaynatın ve bu karışımın içine ekleyip karıştırmaya devam edin. Daha sonra da kokulu uçucu yağı ekleyin ve deterjanınızı hazır hale getirin. Malzemelerin çok iyi bir şekilde karıştığından emin olun. Bu deterjan ile çamaşırlarınızın daha iyi yıkandığına şahit olacaksınız. Çamaşırlarınızın dokusunun bile değişeceğinden emin olabilirsiniz.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?