Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiDoğal Malzemelerle Makyaj Temizleyici Yapımı


Doğal Malzemelerle Makyaj Temizleyici Yapımı

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Doğal Malzemelerle Makyaj Temizleyici Yapımı

Mutfağınızda kullandığınız doğal malzemelerin her biri, sağlık ve güzellik açısından oldukça etkilidir. Cilt güzelliği, cilt ve vücut bakımı, hastalıkların tedavisi gibi daha bir çok faydası bulunan bu malzemelerle, makyajlarınızın temizlenmesine de katkı sağlayabilirsiniz.
Makyaj temizleyicisi en çok dikkat edilmesi gereken bir malzemedir. Cilde direkt olarak temas eden bu malzemenin, kimyasallardan oluşmaması gerekmektedir. Kimyasal temizleme malzemeleri, makyajınızı temizlerken yüzünüzün deforme olmasına neden olmaktadır. Sağlıklı ve doğal malzemelerle cildinize hem bakım yapmış olursunuz hem de makyajınızı iyi bir şekilde temizlersiniz. Cildinizi onarmak ve kozmetiklerden arındırmak için aşağıda yer verdiğimiz malzemelerle bir makyaj temizleyicisi oluşturabilirsiniz.


İşte doğal malzemelerle yapabileceğiniz makyaj temizleme ipuçları:

Yoğurt
Bir kap içinde yoğurdu iyice çırpıp krema haline getirin. Ardından da yüzünüze dikkatli bir şekilde sürüp pamukla temizleyin. Yoğurdun içindeki maya, cildinizin sıkılaşmasını sağlayacak. Aynı zamanda yüzünüze tazelenmiş bir görünüm verecektir.

Badem yağı, zeytinyağı, Hindistancevizi yağı
Makyaj temizlemenin en doğal ve faydalı yöntemlerinden birisi de badem yağıdır. Zeytinyağı ve hindistan cevizi yağı da badem yağı ile aynı etkiyi göstermektedir. Bu yağlardan herhangi biri ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz.Yağları yüzünüze sürüp pamuk ile temizleyin ve ılık su ile durulayın. Makyajınızın kolayca temizlendiği gibi cildinizin de beslendiğini görebileceksiniz.

Vazelin
Yüzünüze yumuşak ve dairesel hareketlerle vazelini sürün. Temiz pamuk parçaları ile birkaç defada makyajınızı silip temizleyin. Makyajınızı temizledikten sonra cildinizin ılık su ile iyice durulayıp yıkayın.

Salatalık ve süt
1 adet küçük boyuttaki salatalığı rendeleyin. 250 ml süt ile birlikte salata rendesini karıştırın. Suyunu süzüp pamuğa batırarak makyajınızı temizleyin. Bu yöntem de oldukça faydalı ve sağlıklı bir makyaj temizleme imkanı sağlayacaktır.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?