Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri Sitesi

eDevlet’ten ücretsiz maske nasıl alınır? eDevlet şifresi nasıl alınır? eDevlet şifresini unutanlar ne yapmalı?


eDevlet’ten ücretsiz maske nasıl alınır? eDevlet şifresi nasıl alınır? eDevlet şifresini unutanlar ne yapmalı?

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
4.8
(17)


Ücretsiz maske dağıtacağı açıklanan ePTTAVM’nin internet sayfası çöktü! Başvurular eDevlet’te…

Corona virüsü salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtacağını duyuran ePTTAVM’nin internet sayfası çöktü.

Yapılan açıklamada, maske başvurularının e-Devlet Kapısı üzerinden alınacağı ifade edildi.

 


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un, 20-65 yaş arası vatandaşlara ücretsiz maske dağıtılacağını duyurmasının ardından, yaşanan yoğunluktan dolayı PTT’nin internet sitesi çöktü.

Yapılan açıklamada, maske başvurularının e-Devlet Kapısı üzerinden alınacağı ifade edildi.

ÜCRETSİZ MASKE BAŞVURUSU E-DEVLET’TEN YAPILACAK


 

Altun’un, internet sayfasından doldurulacak form ile ücretsiz maske temini sağlanabileceğini duyurmasının ardından PTT’nin internet sayfası çöktü. Maske başvurularının e-Devlet üzerinden yapılacağı belirtilen açıklamada, “Değerli Vatandaşlarımız, Yoğun ilginize teşekkür ediyoruz. Sizlere daha sağlıklı hizmet sunabilmek adına, ücretsiz maske taleplerinize ilişkin başvurularınızı en kısa sürede e-Devlet Kapısı üzerinden alacağımızı bildirmek isteriz.” ifadeleri yer aldı.


E-DEVLET’TEN ÜCRETSİZ MASKE NASIL ALINIR?

T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karar doğrultusunda online ortamda ePttAVM.com üzerinden vatandaşlara ücretsiz olarak maske temini sağlanacağı açıklandı.

Vatandaşlar her hafta “1” paket (5 adet) ücretsiz maske alabilecek.


eDevlet sistemi üzerinden ücretsiz maske temin edilebilecek olan maskelerden haftada en fazla 5 adet 3 katlı (cerrahi maske) alınabilecek.  eDevlet’teki formu doldurarak ücretsiz maskeden faydalanılabilecek. Peki ücretsiz maske nasıl alınır?

T.C. Sağlık Bakanlığı ile T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın almış olduğu karara istinaden; online ortamda eDevlet üzerinden vatandaşlarımıza ücretsiz olarak maske temini sağlanacaktır.


Vatandaşlar, her hafta 1 paket (5 adet) 3 katlı cerrahi maske alabilecek.

Ücretsiz maske temini 65 yaş ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsamayacak.

Ücretsiz maske temini için basvuru.turkiye.gov.tr adresine giriş yapabilirsiniz

Vatandaşların her hafta “1” paket maske (5 adet) alma hakkı bulunmaktadır.

Adres bilginizi doğru girdiğinizden emin olun.


Maskeler PTT Kargo ile ücretsiz olarak taşınacaktır.

Ücretsiz maske temini 65 yaş üzeri ve 20 yaş altındaki vatandaşları kapsamamaktadır. T.C kimlik numaranız ile doğrulama yapıldıktan sonra belirtilen yaş kriterlerine uymanız durumunda maskeniz tarafınıza gönderilecektir.

eDEVLET ŞİFRESİ NASIL ALINIR? e Devlet şifresini unutanlar ne yapmalı?

Yıllardır devlet dairesinde hallolacak birçok işlemi kolaylıkla dilediğimiz yerden e-devlet sistemi sayesinde yapabiliyoruz. Her vatandaşın kendi şifresiyle giriş yapabildiği sisteme, şifre olmaksızın giriş yapılamamaktadır.


Peki, e Devlet şifresi alma işlemi nasıl yapılır? e Devlet Kapısı’na giriş sağlayabilmek için nereden şifre alabilirim sorusunun cevabı haberimizde. İşte e Devlet şifresi ile ilgili önemli ayrıntılar…

E Devlet, kamu kurumlarında yapabileceğiniz işlemleri online olarak dilediğiniz yerde ve dilediğiniz zamanda yapabilme imkanı sağlayan bir sistemdir. Sosyal güvenlik Kurumu’ndan Adalet Bakanlığı’na kadar birçok kurum ile ilgili işlerinizi rahatlıkla sağlayabileceğiniz e Devlet’e giriş sağlayabilmek için gerekli tek şey bir şifre. Peki, e Devlet şifresi alma işlemi nasıl yapılır? İşte e Devlet şifresi ile ilgili ayrıntılar…


E DEVLET ŞİFRESİ ALMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

e Devlet Kapısı’na giriş sağlayabilmek öncelikle https://www.turkiye.gov.tr/ adresine gitmelisiniz. Burada karşınıza 5 farklı yöntem çıkmaktadır.

-T.C. kimlik kartı ile giriş,
-e-Devlet şifresi ile giriş,
-Mobil imza ile giriş,
-Elektronik imza ile giriş(e-imza),
-İnternet bankacılığı ile giriş.


e-Devlet sistemine giriş işlemlerinde en çok tercih edilen giriş yöntemi E-Devlet şifresi ile giriştir. Bu şifreyi de kolaylıkla alabilirsiniz. İlk kez şifre alacaklar için internet üzerinden alınması mümkün olmayan şifre PTT şubelerinden gerçekleştirilmektedir. Size en yakın PTT şubesine giderek e Devlet şifresi almak istiyorum dediğinizde 2 TL karşılığında e Devlet şifresi temin edebilirsiniz. Bu şifre bireysel olarak verilmektedir. Her vatandaş kendi e Devlet şifresini TC kimlik numarasının üzerinde yazdığı kimlik kartı ile alabilmektedir.


E DEVLET ŞİFREMİ UNUTTUM, YENİSİNİ NASIL ALIRIM?

Eğer daha önce PTT şubelerinden şifre aldıysanız ve şifreyi unuttuysanız ise aşağıdaki işlemlerle yeniden şifre alabilirsiniz.

· Daha önceki girişlerinizde cep telefonu numaranızı https://www.turkiye.gov.tr/ ‘ye girip kaydettiyseniz ve bu kaydı doğruladıysanız, PTT şubelerine gitmeden şifre oluşturabilirsiniz.

– Bunun için şifremi unuttum seçeneğini işaretleyin ve devam edin.


– Sonrasında sizden istenen bilgiler Kimlik Tipi, T.C. Kimlik No, Seri No, Cüzdan No, Yakınınıza ait T.C. Kimlik No. Bu bilgileri eksiksiz girdikten sonra sayfanın altında bulunan güvenlik kodunu da girip devam edin.

– Daha sonraki sayfada sizden istenen bilgiler anne adı, baba adı, kayıt no. Bilgileri girip yeniden devam edin.

– Sonra cep telefonu numaranız ile doğrulama kodu istenecektir.

– Tüm bu işlemlerden sonra yeniden şifre alabilirsiniz.

· Mobil imza veya elektronik imza kullanıcısı iseniz bunlardan biri ile de sisteme giriş yapabilir, dilerseniz şifre oluşturabilirsiniz.


· İnternet bankacılığı müşterisi iseniz, https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris sayfasında müşterisi olduğunuz bankanın İnternet şubesi sayfasına giriş yaptıktan sonra tekrar bir şifreye ihtiyaç duymadan doğrudan e-Devlet Kapısı’na giriş yapabilir, dilerseniz şifre oluşturabilirsiniz.

· Bu işlemlerle yeniden şifre alamıyorsanız PTT şubelerinden 4 TL karşılığında tekrar şifre alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: eDevlet sisteminden maske almak için şifre girmenize gerek yok.  basvuru.turkiye.gov.tr  web adresine girerek gerekli bilgileri doldurup adresinize maske isteyebiliyorsunuz.


Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 4.8 ( Oylayan kişi: 17 )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?