Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiEv Yapımı Sinek Kovucu Sprey Tarifi


Ev Yapımı Sinek Kovucu Sprey Tarifi

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Ev Yapımı Sinek Kovucu Sprey Tarifi

Sinek kovucu ilaçlar bir çok farklı marka ile eczane ve marketlerde satılmaktadır. Bu sinek kovucularının büyük bir bölümü, zehirli kimyasallar içerir. Bu yüzden, daha sağlıklı bir sinek kovucu hazırlamanız için sizlere şahane bir tarifimiz var. Bu tarif sayesinde, sinek kovucu kullanırken zehirlenmeyeceksiniz.

Ev Yapımı Sinek Kovucu Sprey Tarifi

Malzemeler:

Sprey başlıklı cam şişe 10-50 ml. boyutunda (plastik şişe kullanmayın çünkü uçucu yağlar plastiği eritebiliyor)
12 damla sitronella (limonlu melisa) yağı
18 damla biberiye yağı
6 damla çay ağacı yağı
9 damla karanfil yağı
12 damla portakal yağı
12 damla okaliptüs yağı
9 damla lavanta yağı
1 çay kaşığı karbonat


Hazırlanış:Ev yapımı sinek kovucu sprey ilacı hazırlamak çok kolay. Öncelikle şişenin yarısına kadar doğal su ile doldurun. Listede yer verdiğimiz uçucu yağların hepsini sırasıyla damlatın. Uçucu yağlar su üzerinde bir katman oluşturacaktır.

Son olarak ise karbonatı da ekleyip şişenin sprey kapağını takın ve iyice çalkalayın. Buradaki amaç, karbonatın iyice eriyip karışmasını sağlamak.

Kullanım:

Hazırladığınız karışımı şişe içine doldurduktan sonra iyice çalkalayın. Çalkalama işleminden sonra vücudunuzun açıkta kalan bölümlerine sıkın. Gerekirse elinizle de iyice yedirin. Göz ve ağız bölümüne gelmemesine dikkat edin.

Uyarılar:

Hazırladığınız sinek kovucu spreyi, serin ve güneş görmeyen bir yerde saklayın. Uçucu yağlar güneşten çok çabuk etkilenir. Tarifte belirttiğimiz uçucu yağların bazıları göz yakar bu yüzden gözlere kaçırmayın. Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklamalısınız. İçilmesi durumunda çeşitli sindirim sorunlarına yok açar. Çocuklarda kullanmak için çok küçük bir bölümüne sürüp deneyin. Kaşınma ve kızarıklık oluşturmaz ise kullanabilirsiniz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?