Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiEv Yoğurdunun Eşsiz Faydaları


Ev Yoğurdunun Eşsiz Faydaları

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Ev Yoğurdunun Eşsiz Faydaları

Evde doğal olarak mayalanan yoğurt, doğal probiyotik ve kalsiyum özellikleri ile oldukça faydalı olan süt ürünlerinin başında geliyor. Hazır yoğurtların içerisinde bulunan katkı maddeleri, doğal ev yoğurdu içerisinde bulunmuyor ve bu da evde mayalanan yoğurdun daha sağlıklı olduğunu gösteriyor.

Zengin kalsiyum içeriğine sahip olan ev yoğurdu, kemiklerin güçlü olması, bağışıklık ve sindirim sistemi açısından büyük önem taşımaktadır. Her gün düzenli olarak tüketilen bir kase ev yoğurdu, bağırsak sağlını olumlu yönde etkilemekte ve düzenlemektedir.

Kalsiyum Deposu

Süt ürünleri, kalsiyum açısından zengin içeriğe sahiptir. Doğal olarak üretilenler, sağlıklı bakteriler ve doğal kalsiyum oranı bakımından zengindir. Evde taze olarak alınmış sütün mayalanması ile yapılan ev yoğurdu, hem bebek ve çocuklar hem de yetişkinler için sağlık deposudur.


Bağırsakları KoruyorProbiyotikler, bağırsaklarda bulunan zararlı bakterileri yok ederek daha sağlıklı ve düzenli biçimde çalışmasını sağlamaktadır. Hazır olarak satılan probiyotik yoğurtlar, sindirim sistemini düzenleyici etkilere sahip olsa da evde mayalanan yoğurtlar doğal probiyotik içeriğine sahiptir. Böylelikle bağırsak sağlığını da korumaktadır.

Yağ Yakımını Hızlandırıyor

Karın ve bel çevresinde bulunan yağlar, doğal yoğurt ile birlikte yakılıyor. Kilo vermede etkili olan yoğurt, yağların yakılmasında da önemli rol üstlenmektedir.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Etiketler:
probiyotik yoğurt

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?