Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiEvde El ve Ayak Bakımı Önerileri


Evde El ve Ayak Bakımı Önerileri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Evde El ve Ayak Bakımı Önerileri

Malum kış aylarına girdik. Artık tam olarak bakım zamanı diyebiliriz. Çetin kış şartlarından dolayı oluşan elimizde ve ayaklarımızdaki çatlaklar için bakım yapmamız şart. Evde el ve ayak bakımı önerileri bölümümüzü es geçmeyin.

Evde El Bakımı
Öncelikle kullandığınız kremden tutunda kullandığınız sabuna kadar dikkat etmelisiniz. Bir türlü kuruluğuna çare bulamadığınız elleriniz, kullandığınız sabun yüzünden kuruyor olabilir. Kullandığınız ürünlerin kimyasal içermemesine dikkat etmelisiniz. Evde el bakımı üzerinde hassasiyetle durmanız gereken bir konudur.

Manikürünüzü aksatmamalısınız. Her zaman kullandığınız malzemeleri steril tutmalısınız ve başkalarıyla asla paylaşmamalısınız.
Ellerimizin kış aylarında daha fazla çatlar. Bunun için son yıllarda daha çok piyasada olan gece eldivenlerini kullanabilirsiniz. İyi bir kremi ellerinize sürerek, nemlendirici eldivenlerinizi gece boyunca ellerinizden çıkarmayın. Etkisini hemen göreceksiniz..
Ellerinizin kuruma problemini çözdükten sonra, istediğiniz renk ojeyi sürerek evde bakımınızı tamamlamış olursunuz. Ellerinize uygun olan bir krem bulup, gün içerisinde sık sık uygulayın.


Evde Ayak Bakımı
Ayak sağlığı önemlidir. Bunun için ayaklarımızın bakımını aksatmamalıyız. Gün içerisinde hava almayan ayaklarımızda, bakımsız çeşitli ayak hastalıklarına yol açabilir.
Kesinlikle ayaklarınıza küçük bir ayakkabı tercih etmemelisiniz. Bunun sonucunda ayaklarınızda nasır oluşabilir. Ayrıca tırnaklarınız deforme olur.
Ayaklarınızın çatlamaması için, özellikle duştan sonra ayaklarınıza uygun ayak kremi ile masaj yapmalısınız. Bu durum ayaklarınızdaki kan dolaşımını da sağlayacaktır.Her banyo yaptığınızda, ayaklarınızdaki ölü derilerden, genellikle baharatçılarda satılan ponza taşı kullanarak kurtulabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey, ölü deriyi alırken canlı derinin zarar görmesi. Bu konuya çok dikkat etmelisiniz.
Eğer ayağınızda terleme, aşırı kaşıntı gibi bir durum söz konusu ise, ayaklarınızda mantar oluşmuş olabilir. Mutlaka dermatolojiye gidip tedavi olmalısınız.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )Etiketler:
manikür pedikür

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?