Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiEvde Manikür ve Pedikür Yapımı


Evde Manikür ve Pedikür Yapımı

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(3)


Evde Manikür ve Pedikür Yapımı

Manikür ve pedikür yapımı için güzellik salonlarına gitmek zorunda değilsiniz. Kendi evinizde de çok rahat el ayak bakımı yapabilirsiniz.

Manikür Nasıl Yapılır?

Sağlıklı bir manikür yapmak için el tırnaklarınızdaki ojelerin hepsini iyice temizlemeniz gerekiyor.
Tırnaklarınızı temizledikten sonra küçük bir tahta parçası ya da tırnak makasının çakısıyla etlerinizi geriye doğru itin. Sağlıklı yapabilmeniz için tırnak eti itici olarak kullanacağınız aparatın ucuna katikül giderici sıvı dökmeniz gerekiyor.
Tırnaklarınızı istediğiniz boyutta ve şekilde kesin. Ardından da tırnak törpüsüyle iyice törpüleyin ve takılıp takılmadığını kontrol etmek için naylon çorapla test edin. Takılıyorsa, törpülemeye devam edin.
Tırnakları törpüledikten sonra tırnak etlerini dikkatli bir şekilde katikül makasıyla kesin. Tırnak bakımının son işlemi için parmaklarınızı ılık su içine koyup 4-5 dakika kadar bekletin.
Bu işlemler ile sağlıklı bir şekilde tırnak bakımı ve manikür yapmış olursunuz.


Pedikür Nasıl Yapılır?

Pedikür uygulamalarını daha kolay yapabilmeniz için ayaklarınızı iyice yumuşatmanızı öneriyoruz. Oje ya da parlatıcı varsa tamamen temizleyin ve doğal haline getirin.
Ojeleri temizledikten sonra ayaklarınızı yumuşatabilirsiniz. Ayak yumuşatmak işlemi için bir kovaya sıcak su koyup ayaklarınızı bu içinde bekletin. Daha sağlıklı bir yumuşatma işlemi yapmak için ise; sıcak suyun içine 1-2 tane aspirin atabilirsiniz. Aspirin sayesinde ayaklarınızın yorgunluğunu almış olur ve gözeneklerin rahatlamasını sağlarsınız. Aspirinle birlikte ayak rahatlatan bir diğer ürün ise vazelindir. Ayaklarınızın suyun içindeyken bir miktar vazelin dökün ve ayaklarınızın nasıl yumuşadığını kendiniz gözlemleyin.
Ayaklarınızın yeterince yumuşadıktan sonra su içinden çıkarabilirsiniz. Bu yumuşatma uygulaması sayesinde tırnaklarınızı daha rahat kesebileceksiniz. Ayak tırnak makası ile tırnaklarınızı istediğiniz boyutta ve şekilde kesip törpü ile iyice törpüleyin.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?

Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 3 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?