Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiEvde Yapılabilen En iyi Sivilce Maskeleri


Evde Yapılabilen En iyi Sivilce Maskeleri

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
5
(1)


Evde Yapılabilen En iyi Sivilce Maskeleri

Hem kadın hem de erkeklerin ortak sorunlarından olan sivilceler için evde yapılabilecek sivilce maskesi tarifi alternatiflerini paylaşıyoruz. Hem sivilceleri gideren, hem yeni sivilcelerin çıkmasını önleyen, hem de sivilce lekelerini ortadan kaldırmaya yardımcı olan bu tarifler ile sağlıklı bir cilde sahip olma şansını elde edebilirsiniz.

Limonlu Maske
Malzemeler:
1 yemek kaşığı limon suyu
2 yemek kaşığı bal
İki malzemeyi iyice karıştırdıktan sonra kısık ateşte kaynatın. Karışım ılıyınca yüzünüze sürün ve 15 dakika sonra bol ılık su ile durulayın. 10 gün boyunca maskeyi uygulayın.
Yumurta Akı Maskesi
Malzemeler:
1 yumurtanın akı
Yarım tatlı kaşığı limon suyu
Sivilce giderici maske tarifleri için en etkilerden biri olan bu tarif için iki malzemeyi güzelce karıştırın. Oluşan karışımı cildinize sürün ve 20 dakikanın ardından bol su ile durulayın. Haftada 2 kez uygulayın.Kil Maskesi
Malzemeler:
Yarım tatlı kaşığı kil
Yarım tatlı kaşığı limon suyu
Yarım tatlı kaşığı aspirin tozu
Bütün malzemeleri iyice karıştırın. Ardından cildinize sürün. Maskeyi 10 dakika yüzünüzde bekletin ve daha sonra bol su ile iyice durulayın. Haftada bir kere bu maskeyi uygulayabilirsiniz.
Bal-Tarçın Maskesi
Malzemeler:
1 yemek kaşığı bal
1 yemek kaşığı tarçın
Bal ve tarçın maskesi için balı ve tarçını bir kaba alın. Koyu bir kıvam alıncaya dek bu iki malzemeyi güzelce karıştırın. Ardından maskeyi tüm cildinize sürün. Özellikle sivilce lekelerinin olduğu bölgelere yoğunlaşın ve maskeyi cildinize sürerken sivilcelere hasar vermemeye özen gösterin. 15-20 dakika maskeyi cildinizde bekletin ve ardından bol su ile durulayın. Haftada 1 kez maskeyi kolayca uygulayabilirsiniz.Bu içeriği ne kadar beğendiniz?Bu içeriğin puanı: 5 ( Oylayan kişi: 1 )Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?