Kadınca Tarifler – Lezzetli, Pratik ve En Nefis Yemek Tarifleri SitesiFormda Kalmanızı Sağlayacak Önemli Öneriler


Formda Kalmanızı Sağlayacak Önemli Öneriler

LoadingFavoriteDeftere Ekle!
0
(0)


Formda Kalmanızı Sağlayacak Önemli Öneriler

Zayıflamak kadar zayıflığı korumakta büyük dikkat gerektirir. Formda kalmanızı sağlayabilmek için günlük yaşantınızda dikkat etmeniz gereken çok önemli hususlar vardır. Bu hususları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Yoğun iş temposundan dolayı genellikle yemek yiyecek pek vakit bulamayız bu da vücudun formunu bozan en önemli faktörlerden biri haline gelir. Özellikle akşam yemeği için saat 18:00’ı çoktan geçtiyseniz kesinlikle ağır yemekler yememeye çalışmalısınız. Geç saatte akşam yemeği yiyecekseniz, mutlaka sebze ve salata ağırlıklı bir yemek olması gerekiyor.
  • Tok karnına yatmak özellikle Türk kültürünün en büyük sorunlarından birisidir. Akşam yemeğinden sonra çay ve kahve ile tüketilen hamur işleri vs. vücudumuzu ciddi derecede yormaktadır. Bu yüzden akşam yemeğinden sonra pek bir şey yememeye çalışmalısınız. Özellikle de yatmadan en az 2 saat önce su haricindeki tüm gıda alımını bırakmalısınız.
  • Dizi ve film izlerken yapılan en büyük hatalardan biridir abur cubur tüketimi. Televizyon karşısında farketmeden tükettiğiniz yüksek kalori içerek besinler size yağ ve fazla kilo  olarak geri dönecektir. Televizyon karşısında abur cubur tüketmek yerine yoğurt, meyve, kuru meyve, yeşil çay gibi besinleri tüketmeye çalışın.

  • Akdenizlilerin diğer bölgelere göre daha uzun yaşadığı bilinen bir durumdur. Bunun nedenini sormanıza bile gerek yoktur aslında. Akdenizliler sürekli olarak sebze ve meyve tüketimi ile birlikte zeytinyağı kullanmaktadır. Siz de bir Akdenizli gibi yaşayarak formda kalabilirsiniz.
  • Evde, işte her yer de kase kase yoğurt tüketmekten kaçınmayın. Az yağlı veya light yoğurtlarla tüketerek vücudunuzun formda kalmasını sağlayabilirsiniz. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre; yoğurt tüketen kişiler %81 oranında daha fazla yağ yakma şansına sahip oluyorlar.
  • Vücudumuzun günlük alması gereken şeker ihtiyacı olmaktadır. Bu şeker ihtiyacınızı kesinlikle çikolata vb. yüksek kalorili ürünlerden karşılamayın. Her sabah kalktığınızda birkaç kaşık bal veya doğal reçel ile vücudunuzun ihtiyacı olan şeker miktarını karşılamış olursunuz.
  • Metabolizmanız sabah saatlerinde daha hızlı çalışmaya elverişlidir bu yüzden sabah kalktığınız gibi ağır bir kahvaltıya oturmak yerine, yağ yakıcı bitkisel çaylar, kürler, meyve gibi ürünlerle güne başlamanızı öneriyoruz.

Bu içeriği ne kadar beğendiniz?Bu içeriğin puanı: 0 ( Oylayan kişi: 0 )

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?